Страсний тиждень: що можна і що не можна робити перед Великоднем і як варто прожити ці дні

Під час Страсної седмиці діють ті ж самі церковні заборони, що і в інший час посту, але з тією відмінністю, що їх категорично не можна порушувати. Намагайтеся бути добрими, чуйними, читайте молитви в цей період.

У 2020 році Страсний тиждень почнеться 13 квітня. Починаючи з цього понеділка, варто більш обережно і відповідально ставитися до всіх можливих заборон, що діють в період посту.

Пише http://globalpres.co

Подіям цього тижня передує той факт що Ісус Христос, згідно з Писанням, в’їхав до Єрусалиму в неділю, рівно за тиждень до свого воскресіння. У понеділок починаються найтрагічніші події в земному житті Месії. Кожен день має свій сенс і особливо важливий для віруючих, адже нагадує нам про те, що відбувалося в той чи інший момент. Ми немов переживаємо все заново раз по раз, стаючи тим самим ближче до Бога.

Страсний тиждень потрібен для того, щоб краще розуміти, наскільки важко довелося Христу в спокуту наших гріхів. Це час, коли потрібно посилено молитися і просити Господа про прощення.

13 квітня – Великий понеділок. Цей день присвячений не тільки Ісусу Христу, але і святому Йосипу, якого рідні брати продали єгиптянам. У цей день згадується також притча про смоковницю – дерево, яке дуже красиво цвіло, але не давало ніяких плодів. Воно нагадує книжників і фарисеїв, які брехливо і красиво говорять, але чиї слова не мають ніякого сенсу.

14 квітня – Великий вівторок. Люди слухали проповіді Христа, приймаючи його за пророка, якого так довго чекали. А до первосвященикам це не сподобалося, і вони почали шукати можливість, щоб перешкодити Месії нести в світ свої проповіді. Церква згадує слова Христа про друге пришестя, а також радить прагнути до максимального покаяння і молитви.

15 квітня – Велика середа. Це, мабуть, один з найважливіших днів Страсної седмиці, адже саме в середу Юда Іскаріот зважився на зраду Спасителя. Категорично заборонено в цей день брехати, ображати батьків.

16 квітня – Чистий четвер. У цей день Ісус Христос провів щось схоже на таїнство причастя, яке проходить в православних церквах по сей день. Також у четвер була проведена Таємна Вечеря, на якій відбулося обмивання ніг учнів Христом. В цей же день Юда Іскаріот поцілував Христа після його молитви.

У Чистий четвер прийнято митися, а також прибирати в будинку. Важливо, щоб зустріч Великодня проходила в чистоті і порядку. У цей день починають проводитися перші важливі приготування.

17 квітня – Велика П’ятниця. Це перший з двох найтрагічніших днів посту в цілому і Страсного тижня зокрема. Згідно з Писанням, саме в п’ятницю Христа засудили і розіп’яли. Замість захопленого тріумфування і кидання пальмових гілок під ноги Месії люди вже кидали в нього каміння і плювали в Христа. У цей день правила посту необхідно виконувати всім. З самого ранку і до кінця вечірньої служби, на якій виноситься плащаниця, багато віруючих не їдять.

18 квітня – Велика субота. У суботу весь православний світ згадує поховання Христа, зішестя його в пекло, щоб врятувати душі людей. У цей день підготовка до Великодня переходить у фінальну стадію. Готуються святкові страви, купуються всі необхідні продукти, відбуваються останні приготування, а також проводиться освячення пасок і яєць. У 2020 році важливо пам’ятати про застереження: без паски можна обійтися, а от здоров’ям близьких нехтувати не слід.