“3а цю iнфoрмaцiю мeнe можуть знuщuтu, Українці, пoвiртe, коли у вас пoчнyтьcя мaсoвi зaрaжeння, тoдi ви вже нe змoжeтe нiчoгo зрoбuтu, тому вже починайте…”

Українка, яка працює медсестрою в італійській приватній лікарні у місті Брешія регіону Ломбардія, розповіла про ситуацію з поширенням коронавірусу в Італії.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Жінка закликає українців серйозно віднестися до хвороби та введеного в Україні карантину. Аудіозапис надіслали БУГу читачі. Жінка працює у відділені ізоляції, як вона розповіла, хворих багато і вони одночасно потребують допомоги.

Лікарні заповнені людьми, для хворих не вистачає апаратів для штучної вентиляції легенів. «10-ть днів тому лікарня, в якій я працюю, почала активно допомагати в ліквідації коронавірусу. Я працюю медсестрою у відділенні ізоляції. Проблема дуже серйозна, пацієнти поступають важкі.

Хворих дуже багато і вони потрапляють до лікарні одночасно. Майже всі вони потребують механічної вентиляції легенів. На жаль, таких апаратів мало, для всіх не вистачає. Державна лікарня, в якій 1 500 місць, переповнена пацієнтами. 8-м поверхів лікарні зайняті хворими.

Залишилися недоторкані тільки пологове відділення, педіатрія, частина кардіології та хірургічне відділення. В нашій лікарні пацієнтами зайнятий цілий поверх. Люди поступають складні, велика смертність, особливо серед старших людей. Мій наймолодший хворий, який вночі доставлений 1976 року народження. У нього була важка дихальна недостатність, до ранку йому стало краще, пацієнт був підключений до апарату.

Ті люди хто старший, які мають якісь серйозні патології, лікарі біля них пишуть “не реанімовувати”. На жаль, змушені роботи і такий вибір, бо людей дуже багато і всі потребують допомоги», – зазначає жінка.

Медична система тріщить по швам, розповідає жінка. Персоналу не вистачає. В лікарні медсестри, які навіть не були в відділені ізоляції, захворіли. Зменшується людський і економічний ресурс. В Італії зробили карантин. На дорогах пости поліції, зупиняють машини. Для виїзду потрібно мати довідку, чому і куди ти їдеш. В супермаркетах продукти є, з голоду ніхто не вмирає. В магазини пускають певну кількість людей і змушують дотримуватися дистанції між ними. «У нашому місті закриті бари, ресторани, розваги – це правильно.

В такий спосіб, я надіюсь, вдасться зупинити поширення інфекції. Якщо вірус прийде в Україну, ви йому не дасте ради. Італія тримається з останніх сил, але думаю, що ми впораємося. На боротьбу з хворобою йдуть величезні кошти. Буде економічна діра, але про неї поки що ніхто не думає. Вам ввели карантин.

Це не означає, що ви дружно зібралися і пішли в кіно чи в бар і влаштували собі гулянку. Необхідно віднесіться серйозно до проблеми. Якщо люди приїжджають з Італії – їх потрібно ізольовувати. Не кидати камінням, бо це не цивілізовано, а просто ізолювати», – говорить медсестра. Якщо є симптоми: температура або сухий глибокий кашель, обов’язково необхідно ізолюватися.

Потрібно усвідомити – вірус серйозна проблема. «Тримайтеся. Боріться. Будьте розумні», – звертається медсестра до українців.