Заразилися 150 принців: Саудівська Аравія в паніці: коронавірус вразив королівську сім’ю – ЗМІ

Covid-19 з’явився в саудівської королівської сім’ї. Близько 150 принців заразилися коронавірусів. Пандемія вразила найвище керівництво країни. Про це повідомляє “Нью-Йорк Таймс” з посиланням на медичні джерела, зазначають Патріоти України.

Так, принц Фейсал Бандар ібн Абдул-Азіз, губернатор Ер-Ріяда і племінник короля Салмана, виявився у відділенні інтенсивної терапії.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

“Я особисто знаю принцесу, яка зараз лежить в лікарні, – підтверджує близькосхідний бізнесмен, який регулярно буває в Саудівській Аравії. – Мені відомо про хворобу інших принців. Мені часто телефонують, щоб попередити про поширення епідемії”.

Джерело “Фігаро” в королівському палаці йде ще далі: “Вірусом заразилися понад 150 принців, в тому числі високопоставлені. Оточення короля Салмана і наслідного принца Мухаммеда ібн Салмана починає панікувати. Саме тому вони прийняли радикальні рішення “.

Безкоштовне лікування

У всіх великих містах королівства введено цілодобову комендантську годину, зупинено повітряне сполучення, а також рух транспорту між регіонами.

“Безпрецедентна подія, – говорить експат з Ер-Ріяду. – Такої комендантської години не було навіть під час війни в Перській затоці в 1991 році”.

З будинку можна вийти тільки за особливим дозволом, наприклад, щоб сходити в магазин.

Саудівська Аравія, хранитель святих для ісламу Мекки і Медіни, має намір навіть скасувати хадж, паломництво в ці міста в кінці липня-початку серпня (один з п’яти стовпів ісламу).

Якщо це станеться, мова піде про перший випадок подібного роду з часів вторгнення Наполеона в Єгипет в 1798 році.

Після публікації “Нью-Йорк Таймс” багато аравійців і експати почали розуміти причину таких жорстких заходів.

“Мабуть, ситуація гірша, ніж те, про що нам повідомляють кожен день”, – говорить на мовах анонімності аравієць.

За офіційною статистикою Міністерства охорони здоров’я, в королівстві налічується всього 3 287 випадків зараження при півсотні смертей.

Як би там не було, через 40 днів після появи першого випадку (пік епідемії в країнах Перської затоки очікується за тиждень), саудівський санітарне відомство вважає, що вірус може охопити до 200 000 чоловік.

“Як мінімум”, відзначають інші медичні джерела, нагадуючи, що в країні налічується 33 мільйони мешканців, в тому числі 7 мільйонів експатів, зокрема не менше двох мільйонів іноземних нелегалів (здебільшого це африканці), серед яких може дуже швидко поширитися вірус .

Щоб не допустити захворювання тисяч нелегалів, які б потім ходили по вулицях країни, король Салман затвердив безпрецедентну міру: він запропонував безкоштовне лікування в лікарнях королівства всім, в тому числі нелегальним мігрантам.

84-річний монарх переїхав в палац на острові в Червоному морі навпроти порту Джидда, повідомляє “Нью-Йорк Таймс”, стверджуючи, що наслідний принц Мухаммед ібн Салман відправився з безліччю міністрів в відокремлене місце на узбережжі.

Поширення вірусу серед принців навряд можна назвати дивним, якщо знати прийняті серед них звичаї.

Культура “меджлісу”

Перш за все, принци (їх від 5 000 до 10 000) багато подорожують, перед усім в Європу, де деякі з них і підхопили вірус, повідомляють медичні джерела.

Крім того, за словами працюючого в Парижі і Ер-Ріяді бізнесмена, “там існує культура”меджлісу”, тобто зборів в кілька десятків людей, на яких обговорюються найрізноманітніші теми за чашкою чаю. Крім того, у кожного принца є в своєму палаці власний двір, чий розмір відповідає стану принца. Іноді мова йде про сотні осіб, найчастіше азіатів, які годують і одягають принців. Тому мені важко повірити в місячну ізоляцію в таких палацах”.

За відомостями “Нью-Йорк Таймс”, лікарням, які повинні прийняти самих високопоставлених людей королівства, доручили підготувати 500 ліжок.

Крім королівської сім’ї епідемія стала важким ударом по сотням тисяч експатів. “Я знаю півтора десятка чоловік, які за місяць втратили роботу через закриття їхніх компаній в Ер-Ріяді і Ель-Хубарі, – підкреслює один банкір. – Керівництво сказало їм звернути до держави!” Все це змусило саудівську владу виділити 40 мільярдів євро на боротьбу з кризою, у якої будуть дуже важкі наслідки.

“Очікується різке зростання безробіття, – попереджає банкір. – Величезні плани Мухаммеда ібн Салмана по його програмі” Бачення 2030 “можуть впасти. Раз Саудівська Аравія в односторонньому порядку оголосила в четвер перемир’я в Ємені, значить проблема дуже серйозна”.