Відразу після Великодня відібрати Лавру в Московського патріархату і передати Епіфанію! Зеленський розгляне…

На Офіційному інтернет-представництві президента України з’явилася електронна петиція про розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври УПЦ МП та передачу її у використання Православній церкві України, яка вже набрала понад 2,6 тис. голосів всього за 2 дня – пише Главком.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

«Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України. У свою чергу, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православною церквою на території України», – йдеться у документі.

Наголошується, що високі церковні ієрархи УПЦ МП неодноразово вчиняли дії, спрямовані проти українського народу.

З огляду на це, використання Києво-Печерської лаври Московським патріархатом слід припинити, розірвавши договір оренди, вважає автор петиції. У документі перераховуються численні висловлювання ієрархів УПЦ МП проти України та її незалежності. «У листопаді 2008 року митрополит Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х років український народ «заслужив» сам.

5 серпня 2014 року митрополит Онуфрій в інтерв’ю власній пресслужбі виступив із засудженням антитерористичної операції на Донбасі, а також відмовився визнавати причетність керівництва РФ до дестабілізації ситуації на Сході. Російських терористів-найманців священнослужитель називає не інакше, як «наші одновірці та брати», а проведення АТО — «братське кровопролиття», — зазначається в петиції.

Нагадується, що 18 березня 2016 року в Криму відзначили «День возз’єднання Криму з Росією» і від імені УПЦ МП в урочистостях узяв участь благочинний Севастопольського округу Кримської єпархії протоієрей Сергій Халюта. На думку автора петиції, Києво-Печерську лавру слід передати Православній церкві України. «Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії», – наголошується в документі.