Українцям прийдуть величезні платіжки за опалення: хто заплатить в два рази менше

Українці навіть без перегляду тарифів заплатять за опалення в прийдешньому сезоні значно більше. Ті, хто використовує газ, змушені будуть віддавати за тепло в два рази більше. Тоді як українці в багатоповерхових будинках, які провели тепломодернізацію будівлі, зможуть економити до 50%.

Пише http://www.replikanews.org

Про те, хто і скільки заплатить за опалення, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Скільки буде коштувати опалення з газом?

Навіть якщо ціни на тепло і гарячу воду не змінять, за газ все одно доведеться платити значно більше, ніж в минулому році. Так, наприклад, якщо на опалення будинку щомісяця витрачають 250 кубометрів газу:

  • в 2020-му потрібно було платити 1 350 грн;
  • в 2021-му доведеться заплатити 1 990 грн.

Річний тариф для населення знаходиться на рівні 8 грн за куб, змінювати його не будуть до травня 2022-го. А ось місячні ціни і тариф постачальника останньої надії (ПОН) збільшується щомісяця. Наприклад, в жовтні ціну ПОН збільшили з 12 до 16,56 грн за куб.

Як змінювалася ціна ПОН

Якщо раніше за 150 кубів потрібно було платити 1800, то в жовтні вже 2484 грн. Стільки платитимуть ті українці, які втратили свого постачальника, наприклад, якщо він не зміг виконувати зобов’язання і доставляти блакитне паливо.

Хто заплатить за центральне опалення в два рази менше?

Вартість Гкал тепла може відрізнятися в кілька разів. Це залежить від постачальника, яку енергію він використовує для генерації, скільки клієнтів користується їхніми послугами і т.д. Крім того, навіть два клієнта одного і того ж постачальника можуть платити по-різному.

Наприклад, в невтепленому будинку, без індивідуального теплового пункту (ІТП) витрати на опалення можуть бути в два рази вище, ніж в такому ж за площею житло, але з ІТП і утепленими стінами.

Чи будуть підвищувати тарифи на тепло?

В Україні ціла низка теплокомуненерго оголосили про намір підвищити тарифи на гарячу воду та опалення. Ціни можуть вирости приблизно на 40%. Незважаючи на оприлюднену пропозицію, говорити про те, що ціни на комуналку будуть підвищені, ще рано.

Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив експерт аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник. За його словами, минулого року вже була така практика, коли підвищення тарифів розглядали, але нові тарифи так і не застосували.

“Процедура встановлення тарифу передбачає громадське обговорення і може розтягнутися до 2 місяців після публікації проєкту рішення. Наскільки я розумію, поки йде попереднє обговорення цих проєктів. Чи будуть застосовані нові тарифи, ми знатимемо тільки після ухвалення відповідних рішень органами місцевої влади”. Поки що рішення не ухвалено, для населення діятимуть старі ціни.

За словами Гарника, хоча і було підписано меморандум між центральною і місцевою владою про те, що тарифи підвищуватися не будуть, але умови, за яких це стане можливим, з боку центральної влади поки так і не виконані.