“Точно не для нас.” Шмигаль приголомшив новиною про вихід з карантину: три сценарії

У відповідь на численні повідомлення та листи з проханням прискорити процес виходу України з карантину прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, якими шляхами це можна зробити.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Пост на цю тему глава Кабміну опублікував у себе в Facebook.

За словами Шмигаль, в світі існує три сценарії, як жити далі в умовах пандемії.

Перший – це йти жорстким шляхом, залишаючи все закритим, як це роблять Сінгапур і Туреччина. На період священного для мусульман Рамадану турецькі влада запроваджує комендантську годину на вихідних, дозволяючи виходити в найближчі магазини тільки з 9 до 14 годин.

“Такий сценарій точно не для нас”, – написав прем’єр.

Другий варіант – ліберальний: повернення до звичного життя і відкриття всіх установ, як зробила Швеція. Однак зараз в Швеції виявлено понад 18 600 випадків захворювань і зафіксовано понад 2100 смертей. Тобто летальність становить понад 11%. Це в п’ять разів вище, ніж зараз в Україні.

І третій сценарій – це не вибирати між здоров’ям і економікою, а запускати адаптивний карантин з переходом до нових соціальних норм життя, як це робить більшість країн, включаючи Чехію і Польщу. Там динаміка захворювань схожа на ситуацію в Україні.

“Поступове зняття обмежень дасть нам можливість постійно контролювати ситуацію з захворюваністю і в разі спалахів оперативно їх локалізувати”, – уклав Шмигаль.

Також він нагадав, що на початку травня влада очікує пік захворювання. Потрібно успішно його пройти, щоб почати процес ослаблення обмежень.