Тариф на газ побив рекорд: українським сім’ям доведеться платити в два рази більше взимку

Ціни на газ в Європі досягли рекордних за два роки $600 за тисячу кубометрів, це вже призвело до зростання місячних тарифів на газ в Україні. Ті сім’ї, які користуються річними тарифами, зміни на собі не відчують. При цьому, порівняно з минулим роком, у середньому вартість блакитного палива злетіла в 2 рази.Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL

Пише https://world-news.video

Подорожчання газу спровоковане “Газпромом”, який відмовився збільшувати поставки блакитного палива через Україну. А після того, як суд у Німеччині відмовився створювати окремі умови для “Північного потоку-2”, зовсім зупинив продаж газу на 2022 рік.

Для кого подорожчає газ?

З 1 травня всіх українців за замовчуванням перевели на річні тарифи. Вони у вересні не зміняться (дізнатися можна на сайті свого постачальника). Ті сім’ї, які вирішили випробувати долю і в надії, що ціни влітку будуть знижувати, перейшли на місячні тарифи, змушені будуть переплачувати.

Наприклад, у вересні:

“Київгазенерджі” підвищив ціни з 15,76 до 19,8 грн за куб;

“Черкасигаз збут” – із 15,6 до 16,76 грн за кубометр.

Скільки доведеться заплатити взимку за газ?

Навіть якщо вартість блакитного палива на ринку продовжить рости, для українців ціна залишиться незмінною. Наприклад, для “Нафтогазу” вона становить 7,96 грн за куб. Також можна замовити послугу сезонних цін і рівномірно платити за блакитне паливо протягом усього року.

Наприклад, сім’я, яка взимку витрачає 300 кубів газу на місяць на опалення будинку, заплатить за блакитне паливо 2388 грн. У жовтні 2020-го вони за такий же обсяг блакитного палива платили всього 1410 грн (куб коштує 4,7 грн). Загалом же вартість газу за рік злетіла в кілька разів.