Путін може забути.. Зеленський таки добився свого у США. Вся країна аплодує

Президент України Володимир Зеленський 31 серпня зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Між країнами було підписано угоду про стратегічне партнерство в сфері оборони.

Пише https://world-news.video

Зі свого боку Остін запевнив Україну в підтримці територіальної цілісності. Також він закликав Росію припинити свою агресію

Український президент назвав документ новим етапом в оборонній співпраці. “Для нас підтримка територіальної цілісності, отримання членства в НАТО і спільної протидії російській агресії дуже важливі”, – написав він у Twitter за підсумками переговорів.

Подробиці переговорів

Зазначимо, під час зустрічі Остін підкреслив, що підтримка США територіальної цілісності України та її прагнення в НАТО залишається непохитною. Він також знову закликав Росію припинити окупацію Криму й покласти край агресії на Донбасі. Трансляцію з переговорів вів телеканал С-Span.

“Ми й надалі стоятимемо з вами перед обличчям російської агресії. Міністерство оборони залишається прихильником стратегічного партнерства в сфері оборони”, – сказав Остін.

Міністр оборони США додав, що президент Джо Байден схвалив виділення додаткового пакета військової допомоги у розмірі 60 мільйонів доларів. Серед іншого, йдеться про постачання протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Зі свого боку Зеленський висловив співчуття у зв’язку із загибеллю американських військових під час недавнього теракту в Кабулі. Він нагадав, що українські військові також відіграли важливу роль у збереженні життів людей в Афганістані.

Він уточнив, що угода говорить про пріоритети США щодо співпраці у сфері безпеки і допомоги Києву, зокрема й у питанні проведення реформ для вступу України в НАТО.

Також угода передбачає посилення співпраці з безпеки в Чорному морі, в сфері кібероборони й обмін даними між розвідками країн.

Міністр оборони США додав, що президент Джо Байден схвалив виділення додаткового пакету військової допомоги в розмірі 60 мільйонів доларів. Серед іншого, йдеться про постачання протитанкових ракетних комплексів Javelin.

Зі свого боку Зеленський висловив співчуття у зв’язку із загибеллю американських військових під час недавнього теракту в Кабулі. Він нагадав, що українські військові також зіграли важливу роль у збереженні життів людей в Афганістані.

Також він подякував за збільшення військової та надання іншої допомоги з боку Вашингтона.

Що передбачає угода

Підписаний між міністрами оборони Андрієм Тараном і Ллойдом Остіном документ передбачає:

спільні дослідження, розробки і випробування в сфері оборони;

введення передових технологій і модернізацію озброєння та військової техніки із залученням американських інвестицій;

тестування військової техніки та озброєння, проведення науково-дослідних роботи:

залучення українських науково-дослідних установ для реалізації проєктів американської сторони;

просування продукції та послуг двох країн на міжнародних ринках.

Зазначається, що всі перераховані цілі визначені до грудня 2026 року.