Спливла нова версія затоплення “ТИТАНІКА”: лайнер затонув не через айсберг а…

Загибель Титаніка насамперед може бути спричинена величезною пожежею на борту судна, а не зіткненням з айсбергом у Північній Атлантиці.

Як пише The Independent, відповідний висновок зробили дослідники, провівши нове розслідування причин катастрофи лайнера.

Так, на думку журналіста Шенана Молоні, який понад 30 років вивчав причини катастрофи, пожежа на борту судна сталася задовго до його зіткнення з айсбергом.

Згідно з аналізом фотографій “Титаніка” в той час, коли він ще не вийшов із порту Саутгемптона, борт лайнера був вкритий сажею в тому місці, де він зазнав удару. Молоні зміг ідентифікувати 30 футів сажі вздовж правої частини корпусу корабля.

“Це був ідеальний “шторм” чинників, включно з вогнем, льодом і злочинною недбалістю”, – сказав журналіст.

“Ми розглянули саме те місце, в якому застряг айсберг, і, мені здається, ця частина корпусу була його слабким місцем. Його корпус у цьому місці був дуже вразливим, і це сталося ще до того, як він покинув верф у Белфасті”, – каже Молоні.

Експерти також підтвердили, що сліди, ймовірно, були спричинені пожежею, що сталася в триповерховому високому магазині палива, розташованому за однією з котелень судна.

Команда з 12 осіб намагалася загасити полум’я, але воно було занадто великим, щоб швидко взяти його під контроль. Воно могло досягти температури до 1000 градусів за Цельсієм, що зробило корпус Титаніка в цьому місці дуже вразливим.

І коли він ударився об лід, зазначають експерти, одразу ж порвався. Дослідники також зазначають, якби корпус не побував у тій пожежі, корабель би вцілів.