Сьогодні 9 лютого свято. В цей день діють 4 головні заборони, які нів’якому разі не можна порушувати, інакше на вас чекатиме…

Яке церковне свято відзначають 9 лютого за новим і старим стилем, заборони дня і у кого іменини.

9 лютого за новим церковним календарем православні згадують мученика Никифора Антіохійського. Народне свято цього дня називається Никифори-Панкрати.

За що шанують святого, заборони та прикмети дня, що відзначають у православній церкві 9 лютого за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

9 лютого 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

9 лютого (22 лютого за старим стилем) – день пам’яті мученика Никифора, який жив в Антіохії Сирійській у III столітті.

Про дитинство і юність святого нічого невідомо. Історія свідчить, що Никифор довгий час товаришував із церковним старостою Саприкієм. Дружба була настільки міцною, що всі вважали їх братами. Але одного дня Никифор із Саприкієм добряче посварилися – причина залишилася невідомою, але в результаті обидва відмовлялися навіть ходити разом однією дорогою. Через деякий час до Никифора прийшло, що причиною цієї сварки став диявол. Тоді Никифор вирішив помиритися: спочатку відправив до старости знайомих, потім пішов сам. Але Саприкій миритися не захотів.

Якраз у цей час почалися гоніння на християн, і Саприкія схопили. Його довго мучили і вимагали відмовитися від віри, але безрезультатно. Тоді старосту засудили до страти. Цього Саприкій не зміг витримати і вирішив зректися християнства. Никифор, щоб цього не сталося, запропонував своє життя натомість і загинув.

***

9 лютого за новим календарем згадують також преподобного Панкратія, затворника Києво-Печерського, який жив у XIII столітті. Згідно з літописами, він міг зцілювати хворих молитвою, постом і помазанням олією. Мощі святого знаходяться в Дальніх (Феодосієвих) печерах Києво-Печерської лаври, де він прожив до самої смерті.

Свято 9 лютого за старим стилем – день пам’яті Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського.

Про що говорять прикмети на 9 лютого

У народному календарі 9 лютого – свято Никифори-Панкрати. Прикмети цього дня говорять про погоду:

стоїть тепла погода – чекай холодів;
захід сонця червоний – до снігопаду;
сильний мороз цього дня – снігу найближчим часом не буде;
дерева в лісі шумлять – це до потепління;
сніг пішов і налипає на дерева – бути швидкому теплу.
Вважається, що з цього дня погода стає весняною, а зима відступає. У народі кажуть: “На Никифора ніч темна – тікає зима”.

Що не можна робити 9 лютого

Що сьогодні не можна робити:

4 головні заборони:

Мити голову сьогодні – до проблем з пам’яттю.

Заборонено піднімати будь-які предмети з землі. На них може бути псування.

Не применшуйте заслуги і досягнення дітей, інакше вони припинять старатися.

Невдалий день для нових починань.

А також:

лаятися, лихословити, бажати зла;
заздрити;
відмовляти в допомозі;
лінуватися.

Лінь і неробство цього дня особливо засуджуються – весна не за горами, слід готуватися до весняного сезону.

Що можна робити 9 лютого

Святим Никифору і Панкратію моляться про допомогу і заступництво перед Господом. У Панкратія, який прославився своїм даром зцілення, просять здоров’я, вилікувати від хвороб, у Никифора – дати мудрості й посприяти примиренню. Цього дня потрібно просити прощення і самим прощати.

Вважається, що на Никифора – дуже вдалий день для лікування різних хвороб, якщо саме сьогодні почати лікування, то хвороба незабаром відступить. У свято можна працювати – робити прибирання, прати.

9 лютого – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Василь, Геннадій, Іван, Інокентій, Никифор, Панкратій, Петро.Джерело