Сьогодні 19 грудня церk0вне свято. 7 суворих заборон, яkі нів’яk0му разі не можна робити, щоб ненаkлиkати біди

Православна церква України 19 грудня за новим стилем вшановує пам’ять мучеників Боніфатія, Прова і Аріса, святителя Григорія Омиритського і преподобного Іллі Печерського з Києво-Печерського монастиря.

Святий Боніфатій вважається охоронцем тверезості. У народне свято 19 грудня йому молилися про лікування пияцтва і допомогу в позбавленні від шкідливих звичок. А лікування алкоголізму в цю дату ефективніше, ніж в інші дні.

Наші предки в цей період продовжували підготовку до морозів, які повинні посилитися до Водохрещі: заклеювали вікна, утеплювали дах, діставали теплі ковдри з комори.

Починався період різдвяних ярмарків, на яких можна було купити будь-які теплі речі, зимове взуття, домашнє начиння або нові сани.

За старим стилем 19 грудня церква відзначала День святого Миколая. У свято 19 грудня в українців було прийнято залишати подарунки дітям під подушкою від імені святого Миколая. Але іграшки та солодощі в це народне свято призначалися тільки для тих дітей, які вели себе слухняно. Якщо ж хлопчик чи дівчинка робили шкоду протягом року, то під подушкою їх чекала різка.

З переходом на новоюліанський календар привітання з Днем святого Миколая тепер звучать 6 грудня.

Що не можна робити 19 грудня

Не можна в цей день здійснювати недобрі вчинки, сваритися, мстити іншим людям, заздрити і зловтішатися. За прикметами той, хто образить іншу людину або зрадіє чужому горю, незабаром сам буде сумувати.

Не можна займатися важкою фізичною працею і рукоділлям в цей день.

У цей день не можна ходити в боржниках. Краще повернути всі кредити і роздати борги, інакше і в наступному році часто будете жити в борг.

Якщо йдете в гості, то не можна приходити з порожніми руками, інакше відносини з господарями будинку можуть погіршитися.

19 грудня не можна пришивати гудзики і виносити сміття.

Не можна їсти м’ясо, молочні продукти і яйця, оскільки триває Різдвяний піст.

Прикмети погоди 19 грудня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

Яка погода сьогодні, такою вона буде до кінця грудня.
Снігопад в цей день віщує хороший урожай хліба в наступному році.
Зоряна ніч обіцяє похолодання в найближчі дні.
Якщо в цей день сонце світить, але не гріє, то скоро морози посиляться.
Вікна вкрилися крижаними візерунками – до сніжного Нового року.
Якщо ранок теплий, то буде хороший урожай озимих культур.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.Джерело