Скучили за снігом ?.. Ну тоді отримуйте. Останній прогноз синоптиків здивував навіть скептиків

До кінця листопада в Україні фіксуватиметься справжня зимова погода – стовпчики термометрів різко впадуть, випаде сніг. Середньою температурою для останнього місяця осені стане 0-4 градуси.

Пише https://world-news.video

Як повідомили в Укргідрометеоцентрі, температура повітря в листопаді буде дещо вищою за норму, від 1-7 градусів тепла за Цельсієм. Середня кількість опадів буде в межах 31-61 мм, а у гірських районах країни – 64-96 мм, що також є звичним для цієї пори року.

Зі свого боку, директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда повідомив Сегодня, що холодне повітря в Україну в листопаді прийде не раніше ніж 6-7 числа місяця. Він також зазначив, що це не будуть морози, а лише заморозки. А ось друга половина місяця виявиться набагато прохолоднішою – тоді територію країни почнуть сковувати зимові морози.

“У другій половині місяця очікується мокрий сніг”, – сказав Кульбіда.

Говорячи про середню температуру, фахівці зазначили, що вона коливатиметься в межах 4 градусів тепла. Дещо тепліше буде на Закарпатті та півдні країни. Там середня температура прогнозується на рівні 5-9 градусів тепла.

Також Сьогодні згадало прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня. Той передбачав, що в перші дні листопада буде тепло до +10 градусів, без опадів, але до вихідних країну накриють дощі, які після невеликої перерви прийдуть знову, але цього разу вже зі снігом.

Перший сніг Горбань передбачив у середині місяця, який, на його думку, відразу розтане, а ось сніг, який випаде 24-25 листопада, вже залишиться з нами на всю зиму.

Портал узагальнив прогнози і зробив висновок, що перша половина листопада буде дощовою та похмурою, а друга частина листопада стане холодною та сніжною. Але багато в чому температурний режим залежатиме від регіонів.

Так, дощитиме у першій половині листопада на заході країни. Однак друга половина місяця порадує мешканців західних областей гарною для цієї пори року погодою.

Зокрема, на Львівщині, Тернопільщині, Буковині, невеликі дощі у першій половині місяця йтимуть приблизно кожні два дні із трьох. Друга половина листопада у західному регіоні майже без опадів. При цьому вдень у цій частині країни +12…+15 градусів та +5…+7 вночі у першій половині місяця та +5…+7 вдень, 0…+2 тепла вночі у другій половині.

Північні області: Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Сумська – також потраплять під дощ, але трохи згодом після 4-5 листопада. Найсильніші зливи прогнозуються у Чернігівській та Сумській областях. У цій частині +10…+12 градусів удень та +6…+8 градусів уночі. Потім різке зниження до +5…+7 градусів, на кінець місяця – до +3-…+5 градусів. Заморозки на північ прийдуть трохи раніше, ніж до інших регіонів.

На півдні та в центрі країни дощів випаде приблизно однаково. Їхній пік прогнозується на 10-12 листопада, потім вони поступово припиняться.

У південних областях – Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, а також у Криму тепло буде майже до середини листопада. Там удень +15, вночі +5.

Найхолодніше буде на сході країни. На Харківщині, Донбасі, Луганщині вдень не вище за +10 градусів, а нічні заморозки до -4 градусів можливі вже з 18 листопада.

У Києві різко похолодає після 10 листопада. Тоді розпочнеться тиждень сильних дощів. Поступово знижуватиметься температура.