Почали випробовувати на людях: у Британії заявили про прорив із вакциною від коронавірусу

У Великобританії 24 квітня почалися клінічні випробування вакцини від коронавірусу COVID-19. Її випробують на 1,1 тисячі добровольців.

Як зазначили в Оксфордському університеті, який розробляє вакцину від коронавірусу, зараз набирають добровольців, які готові взяти участь у дослідженнях, йдеться в повідомленні ВНЗ.

Пише https://world-news.video

Уточнюється, що вакцина ChAdOx1 nCoV-19 створена на основі вірусу шимпанзе з додаванням частини генетичного коду коронавірусу. Вчені повідомили, що результат їхьої роботи стане відомий не раніш як за кілька місяців (щонайбільше пів року).

Як повідомляє DailyMail, серед добровольців, які отримують пробну вакцину проти коронавірусу, є мікробіологиня Еліза Гранато.

“Я науковиця, тому, звісно, хочу спробувати сприяти науковому процесу всюди, де можу. Оскільки я не вивчаю віруси, то почувалася трохи непотрібною в ці дні, тому розумію, що це для мене простий спосіб підтримати справу”, – зазначила вона.

Як пише видання, у процесі дослідження половина кандидатів буде ін’єктована вакциною, отриманою з ослабленої версії вірусу застуди в шимпанзе, а інша половина – вакциною проти менінгіту. Водночас учасникам не повідомлятимуть, який саме препарат їм надали.

Творці засобу впевнені, що випробування відкриє шлях до мільйонів вакцин, які стануть доступними для громадськості до вересня.

Професорка вакцинології в Інституті Дженнера Сара Гілберт, яка керувала доклінічними дослідженнями, стверджує, що на 80% упевнена в результатах препарату.

“Звісно, ми повинні перевірити це й отримати дані від людей. Ми повинні продемонструвати, що вона справді працює і зупиняє осіб, що заражаються коронавірусом, перш ніж використовувати вакцину в більш широкій популяції”, – сказала вона.