Перша партія вже приїхала! Зеленський вразив українців вчинком – все вирішив.

Зазвичай представники великого бізнесу діяли щодо країни з точністю до навпаки – вони “витискали з неї всі соки”. Зараз ситуація – дуже складна, тому всі повинні об’єднатися, а також розуміти виклики, які стоять перед країною. Я думаю, що це був нормальний крок, про це заявила заступниця голови фракції “Слуга народу” Галина Янченко.

Пише http://iihala.pp.ua

– Зрозуміло, що є певні ризики. Однак, враховуючи те, що більшість з тих, хто були присутні на цій зустрічі, погодилися виділити або певний ресурс для закупівель обладнання, або в інший спосіб допомагати як місцевій владі в певному регіоні, так і на центральному рівні.

Сам Зеленський розповів деталі зустрічі з бізнесменами: «Ми говорили про окремі кошти. Чесно вам скажу, я розмовляв з ними дуже відверто – я сказав, що ця країна вас довгі роки годувала і прийшов час вам допомогти країні. Дійсно ми з ними говорили – ми робимо окремий фонд, нам зараз знадобиться на ліки, на багато різних лікувальних засобів нам знадобиться, в першу чергу, 12-13 млрд гривень. Нам потрібна їхня допомога», – наголосив глава держави.

Крім того, за словами президента, буде виділено додатково ще 10 млрд для допомоги пенсіонерам. «Окремо 10 млрд стосується 9 млн пенсіонерів, у яких пенсія 5 тисяч гривень і менше», – додав Зеленський

Зустріч відбулася 16 березня. Президент говорив з 15 великими українськими бізнесменами . У результаті домовилися створити окремий фонд, з якого країна зможе боротися з поширенням коронавірусу у країні.

Також відомо, що українські бізнесмени створять та очолять штаби по боротьбі з коронавірусом .

Наразі, Віктор Пінчук виділив додаткові $ 2 млн на боротьбу з поширенням коронавірусу.

Українська промислова компанія Інтерпайп і інвестиційно-консалтингова група EastOne, а також її акціонери Олена і Віктор Пінчук заявили про ініціативу об’єднання зусиль бізнесу та органів державної влади для боротьби з коронавірусів.

У заяві компанії сказано, що компанія виділила $ 2 млн на загальнодержавну закупівлю тестів на коронавірус, частина з яких буде спрямована до Дніпропетровської області. Додаткове фінансування виділять після визначення планів першочергових потреб регіону.

В свою чергу, після зустрічі із Президентом до надання допомоги включився і Ахметов: “І ми не стоятимемо осторонь і надалі – ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати. Фонд уже закупив необхідне обладнання та засоби індивідуального захисту для лікарів. Ми працюємо в повній координації з Міністерством охорони здоров’я України і продовжимо допомагати, доки це буде необхідно”, – наголосив Ахметов.

За його словами, “не залишиться в стороні й бізнес SCM”. “Усі наші підприємства беруть на себе відповідальність за життя і здоров’я наших співробітників і жителів міст, де ми працюємо. У співпраці з МОЗ ми зробимо все, щоб не допустити епідемії коронавірусу в містах нашої присутності й у всій країні”, – заявив бізнесмен.