“НІ ЇЖІ, НІ ВОДИ.” ПОНАД ПІВ СОТНІ СТУДЕНТІВ НА КАРАНТИНІ. ЇХ ЗАКРИЛИ У ГУРТОЖИТКУ

У гуртожитку Київського інституту музики імені Р.М. Глієра, де жив хлопець з підозрою на коронавірус COVID-19, закрили понад півсотні студентів на карантин, вони на кілька днів залишилися без їжі та води.

Про це повідомляє видання korupciya.com

Пише http://info-life.in.ua


“Студентів офіційно закрили на карантин ще 17 березня. Їх там більше 50 осіб. Діти були кинуті напризволяще – вони на три дні залишилися без харчування, тільки 20 березня силами колишнього студента університету Антона Соловьєнко організували збір коштів і закупили продукти і воду. Тому що у студентів навіть води не було і довелося кип’ятити воду з-під крана”, – розповів викладач інституту В’ячеслав Дєдковський.

Він додав, що при цьому норми карантину в гуртожитку не дотримуються – порушують їх посадові особи. Зокрема, за словами Дєдковського, в гуртожитку знаходяться вахтер, охоронець, вихователь і комендант, які приходять туди на роботу, перебувають там і виходять, коли йдуть додому.

За словами одного зі студентів, який залишився на карантині в гуртожитку і попросив не називати його імені, вранці 17 березня до них прийшли і сказали, що закривають на карантин, і ніхто не зможе виходити. Зараз студенти знаходяться на карантині 6-й день.

Загрузка…
За словами студента, їх попросили покинути гуртожиток, ще коли хворого студента госпіталізували, але частина студентів (за його словами, близько 60 українців і два десятка іноземців) не змогли поїхати через роботу, якісь проблеми, або тому що у них не було куди їхати.

Хлопець розповів, що вони не очікували, що їх закриють, тому якихось великих запасів продовольства у них не було – в результаті мешканці гуртожитку залишилися фактично без їжі.

Студент зазначив, що керівництво ВНЗ ніяк їх не підтримало в перші дні карантину. Але завдяки колишньому студенту інституту та іншим волонтерам вдалося зібрати кошти, тоді для мешканців гуртожитку закупили продукти і воду.

Загрузка…
Зараз, за словами юнака, керівництво інституту також обіцяло допомогти студентам.

А поки мешканці гуртожитку можуть спілкуватися один з одним, читають книги, дивляться фільми і займаються музикою.

В цілому, за словами студента, перед введенням карантину з гуртожитку забрали з температурою 6 осіб. Всі інші жителі відчувають себе добре.

У той же час ректор університету Олександр Злотник запевнив журналістів, що проблема вже вирішена, студенти всім забезпечені, підозри на коронавірус у госпіталізованих не підтвердилися, але карантин знімати не будуть, щоб убезпечити дітей.

“На сьогодні проблема вже вирішена. Харчування і вода у студентів є, вже більше, ніж треба. Це забезпечили і студенти, і люди з боку, і викладачі збирали, і я давав, у них все є на місяць вперед. А ці люди – двоє хлопців, яких госпіталізували з підозрою – вже здорові, діагноз у них не підтвердився. Але карантин я витримаю два тижні, як треба. А потім знімемо. І навіть допоможемо студентам, заплатимо за бензин, щоб ті, які захочуть поїхати, змогли дістатися додому”, – сказав він.