Неймовірно! Після цієї статті ти побіжиш в аптеку за марганцівкою…

Цей простий аптечний засіб обов’язково має бути у вас дома! Ви навіть не здогадуєтесь скільки проблем можна вирішити за допомогою цього копійчаного засобу. Дізнайтеся більше тут.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Марганцівка (вона ж перманганат калію, марганцевокислий калій або KMnO4) – це порошок з темно-фіолетових кристалів. Вони добре розчиняються у воді, фарбуючи її в фіолетовий (а при сильному розведенні – в рожевий) колір.

Окисні властивості марганцівки дозволяють широко використовувати її в медицині – для знищення інфекції, припікання і підсушування шкіри і слизових оболонок.

Для різних цілей потрібна різна концентрація розчинів:

– для промивання шлунка роблять 0,01-0,1% водний розчин (блідо-рожевого кольору),

– для дезінфекції рани – 0,1-0,5% (рожевий),

– для обробки опіків і виразок – 2-5% розчин (фіолетового кольору).

  • Гостре харчове отруєння.

В даному випадку вона необхідна як знезаражувальне засіб. Розчин блідо-рожевого кольору дають випити хворому, потім викликають у нього блювоту.

УВАГА !

Іноді трапляється, що не всі кристали марганцівки розчиняються у воді. Це може привести до опіків слизової оболонки шлунка. Щоб уникнути таких наслідків, спочатку готують концентрований розчин марганцівки, а потім невелика його кількість додають в воду для промивання. Отриманий розчин обов’язково проціджують.

  • Для купання малюків.

Всі мами і бабусі знають, що ванна зі слабким розчином марганцівки підсушує ніжну шкіру немовляти. Головне в цій справі не перестаратися і пам’ятати: в воду для купання додавати не кристали KMnO4, а його розчин, щоб вода в результаті вийшла не насиченого, а блідо-рожевого кольору.

  • Кон’юнктивіт, блефарит.

Розчин такої ж концентрації використовують для промивання очей.

  • Розлад кишечника.

Щоб припинився пронос, рекомендується вранці і ввечері пити по 1 склянці блідо-рожевого розчину марганцівки. Зазвичай достатньо одного прийому, щоб неприємні симптоми зникли.

  • Якщо вдома важкий, лежачий хворий.

У таких випадках повітря нерідко стає важким і погано пахне – поставте склянку з розведеною до рожевого кольору марганцівкою: вона вбирає неприємні запахи.

  • Термічні опіки.

На уражені місця прикладають пов’язки з холодним розчином марганцівки. І чим сильніше опік, тим вище повинна бути концентрація розчину. Зазвичай використовують 2-5% розчини.

  • Ангіна, стоматит.

Полоскання горла слабким розчином марганцівки 4-5 разів на день.

  • Гайморит.

Промивати носові ходи теплим блідо-рожевим розчином марганцівки (її кілька разів втягують в ніс). Процедуру повторюють 2-3 рази на день.

  • Врісший ніготь.

При перших ознаках захворювання (хворобливість великого пальця, поява біля нігтя ранок, крові і гною) робити теплі ванночки з 2-5% розчином марганцівки. Після них накладають на хворий палець пов’язку з 10% синтоміциновою емульсією.

Хоча протипоказань для застосування розчину марганцівки не встановлено, слід пам’ятати, що порошок перманганату калію при попаданні на шкіру, і особливо на слизові оболонки, може викликати дуже серйозні опіки. Тому, по-перше, необхідно дотримуватися дуже обережним при приготуванні розчинів і, по-друге, користуватися розчинами з повністю розчиненими в них кристалами препарату.

Це недороге аптечне засіб дійсно використовується дуже давно і довела свою ефективність. Перед використанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.