Не втече! З Януковичем в Росії трапилось немислиме – виддадуть з патрахами.

Державне бюро розслідувань викликало президента-втікача Віктора Януковича для проведення слідчих дій у четвер, 30 квітня.

“Повістка про виклик Януковича Віктора Федоровича, 09.07.1950 р.н., який відповідно до вимог ст.ст. 133, 135 КПК України викликається на 10 год. 00 хв. 30 квітня 2020 року до… головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Береста О.О., для набуття процесуального статусу та проведення відповідних слідчих і процесуальних дій”.

Пише http://www.replikanews.org

Видання “Слово і діло” пише, що провадження під цим номером відкрито щодо колишнього начальника Генштабу ЗСУ Володимира Замани, якого підозрюють у державній зраді.

Замана обіймав посаду керівника Генерального Штабу Збройних Сил з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року.

Янукович звільнив Заману, за неофіційною інформацією, через те, що той відмовився дати наказ на висунення на Київ десантної дивізії з Дніпропетровська.

Замана свідчив у справі про державну зраду Віктора Януковича. Він говорив, що перші повідомлення про загострення ситуації у Криму почали надходити у січні 2014 року. Замана стверджував, що розмовляв з цього приводу з Олександром Турчиновим, але тогочасне керівництво нібито вирішило не відповідати на агресію. Турчинов назвав ці свідчення брехнею.

25 лютого 2019 року Замані повідомили про підозру у державній зраді. Суд арештував екс-чиновника.

Йому закидають зменшення особового складу боєздатних військовослужбовців та розформування військових частин. Його дії нібито позбавили державу протиповітряної оборони.

В свою чергу, місяць тому, потік компромату накрив впливових політичних емігрантів. Російські журналісти з телеканалу «Дождь» знаходять нове «Межигір’я» – маєток українського президента-втікача Віктора Януковича під Сочі, про це йдеться у матеріалі журналістів спеціального проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

“Цілком ймовірно, за народними чутками, це дача Януковича!», – розповіла телеканалу «Дождь» жителька Сочі Людмила.

А цивільна дружина Януковича Любов Полежай веде фермерське господарство. Вирощує екзотичні фрукти, трюфелі і навіть розводить племінних бичків.

«Зрозуміло, що всі ці люди займаються тим чи іншим видом бізнесу в Росії. Відповідно, їм дозволили цим займатися – це означає, що є якісь люди, їхні покровителі в російській владі. Їх все одно тримають як якийсь запасний варіант. Про всяк випадок – а раптом вони знадобляться. Якщо буде процес реінтеграції Донбасу, то виникне запит на людей, які мають авторитет в регіоні, і ось чому б Миколу Яновича Азарова не згадати?», – коментує оглядач московського Центру Карнегі Костянтин Скоркін.

Представники колишньої української еліти намагаються не світитися. Чому ж тепер Януковича, Курченка і «компанію» накрила хвиля компромату?

«Звичайно, це пов’язано з тим, що змінився уряд в Росії. Відповідно, можливо, будуть змінюватися якісь куратори, які займалися цими українськими так званими «політемігрантами», які курували діяльність того ж Курченка на Донбасі», – вважає Скоркін.

Як зазначають експерти, при першій необхідності, Януковича віддадуть – компромат на нього є, будуть торгуватись.