На ранок! Санду не стала мовчати: “один із пріоритетів політики Молдови”. Зеленський підтримав – разом з Україною

Санду представила п’ять основних напрямків зовнішньої політики на майбутні роки. Президент Молдови Майя Санду назвала Україну одним із пріоритетів зовнішньої політики на 2021-2022 роки.

Пише http://www.replikanews.org

Про це повідомляється на сайті президента Республіки Молдова.

Зазначається, що глава держави під час зустрічі з дипломатичним корпусом представила п’ять основних напрямків зовнішньої політики президентури на майбутні роки.

Серед них, зокрема, «підтримка регіональної безпеки і безконфліктного простору шляхом збереження добросусідських відносин з Румунією, Україною та іншими країнами, зацікавленими в безпеці в регіоні, а також шляхом зміцнення інститутів безпеки і оборони».

«Ми користуємося зараз великою відкритістю з боку наших зовнішніх партнерів, але нам слід багато працювати, щоб оцінити це і використовувати на благо людей. Ми не можемо втратити цю можливість», – підкреслила Санду.

Вона зауважила, що також посилено працюватиме над поліпшенням ситуації в області громадського здоров’я на тлі пандемії COVID-19, відновленням економіки, боротьбою з корупцією і «більш активним залученням Республіки Молдова в пошук рішень проблем навколишнього середовища, безпеки і розвитку на регіональному та глобальному рівні».

Нагадаємо, що під час парламентських виборів у Молдові партія Санду перемогла з історичним рекордом. Зеленський привітав з перемогою та під час телефонної розмови висловив упевненість, що переконлива перемога демократичних проєвропейських сил на виборах у Молдові відкриває шлях до реалізації програми амбітних внутрішніх перетворень, створює умови для активізації двосторонніх відносин за всіма напрямками.

Зеленський також висловив переконання, що Україна та Молдова будуть ще ефективніше координувати свої дії на шляху євроінтеграції, зокрема в контексті діяльності «Асоційованого тріо» за участю України, Молдови та Грузії.

Також президенти України та Молдови констатували необхідність активізації українсько-молдовської економічної взаємодії та реалізації конкретних проєктів. Так, Зеленський зазначив, що Україна вже почала спорудження сучасної магістралі, яка з’єднає Київ і Кишинів, та будівництво прикордонного мостового переходу через річку Дністер.

Президент України підтвердив запрошення Санду взяти участь в інавгураційному саміті Кримської платформи та урочистих заходах з нагоди відзначення 30-річчя незалежності України в серпні 2021 року.