На підтримку людей і бізнесу! Рада прийняла важливий законопроект на час карантину. Що потрібно знати…

Верховна Рада України ухвалила черговий законопроєкт щодо підтримки населення та бізнесу на період запровадженого карантину через коронавірус.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

За цей документ проголосували 312 депутатів.

Законопроєкт запроваджує підтримки для працівників та роботодавців в умовах поширення коронавірусу; розширює підстави для продовження процесуальних строків встановлених судом або законом; забезпечує виконання судових рішень; запроваджує відповідальність за вчинення суспільно небезпечних діянь в умовах поширення коронавірусу.

Також у документі передбачено звільнення від сплати ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів, зокрема лікарських засобів, медичних виробів, медичного обладнання, а також операції з постачання таких товарів на території України (тобто для громадян частина медикаментів має подешевшати на 7% і 20% залежно від того, які лікарські засоби чи товари будуть включені до відповідної постанови уряду).

Водночас виробники лікарських засобів, згідно із законопроєктом, мають отримувати спирт за нульовою ставкою за нульовою ставкою акцизного податку з видачею податкового векселя, що забезпечить повний контроль за цільовим використанням такого спирту.

Законопроєкт планує підвищити норми для ФОПів, зокрема норми доходів для груп:

1 група – від 300 тисяч гривень до 1 мільйона
2 група – з 1,5 мільйона до 5 мільйонів
Також українцям буде дозволено повернути частину податків зі своїх доходів, якщо він допомагав медичним закладам під час боротьби з коронавірусом.

Окремо було внесено зміни і до трудового законодавства: роботодавцям дозволили домовитися із працівниками про гнучкий графік, а також було унормовано питання виплат із безробіття тим, хто був позбавлений роботи на період карантину.