На перший погляд, це звичайне гірське селище. Але від побаченого там kr**в холоне в жилах! (ФОТО)

Село Даргавс, яке розташоване в Приміському районі Північної Осетії-Аланії, на перший погляд нічим не примітне. Зараз там практично відсутні постійні жителі, а сам населений пункт майже повністю відрізаний від цивілізації з вересня 2002 року. Саме тоді дорога до селища була зруйнована сходом сумнозвісного льодовика Колка, що забрав життя 120 осіб, зокрема й Сергія Бодрова-молодшого…

Утім, село Даргавс досить популярне серед туристів. Їх сюди приваблюють невимовні гірські красоти. А ще унікальний некрополь, який розташований неподалік. Цей цвинтар має неофіційну назву “Місто мертвих”.

Здалеку некрополь справді можна прийняти за містечко. На схилі гори мальовничо розкинулася майже сотня кам’яних будівель із химерними дахами.
Ці будови є родинними склепами. І в них і донині продовжують зберігатися останки сотень померлих.

Деякі склепи мають два, а то й три яруси! Адже коли в родинному склепі вже не залишалося місця, йому доводилося добудовувати новий поверх.
Згідно з місцевими традиціями, небіжчиків не закопували в землю. Свій останній притулок вони знаходили саме в склепах, де їх ставили у видовбаних човнах на дерев’яні помости.

Характерно, що ні в кого із сусідніх народів не збереглася традиція ховати померлих у човнах. Можливо, цей ритуал пов’язаний із міфами про річку Стікс, яку потрібно було перетнути, щоб потрапити в царство мертвих.

Небіжчиків поміщали до склепу через спеціальне віконце, яке потім закривали дерев’яним щитом і закривали засувкою. Зараз щити вже згнили, і крізь віконця можна зазирнути всередину.

Від більшості похованих нині залишилися тільки скелети з рідкісними уламками зотлілого одягу. Хоча багато тіл муміфікувалися, оскільки всередині склепів була хороша вентиляція.

Археологи датують найбільш ранні склепи початком XVII століття. А останні поховання відносяться до тридцятих років XIX століття.

За часів епідемії чуми, хворі люди часто самі йшли зі своїх домівок на цвинтар, щоб не заражати своїх близьких. Вони брали з собою води та хліба на кілька днів і назавжди йшли в місто мертвих.

Зараз некрополь біля Даргавса оповитий безліччю міфів і легенд. Його своєрідна сумна краса вабить до себе багатьох туристів. Якщо твої друзі також небайдужі до подібних таємничих об’єктів, то неодмінно розкажи їм про місто мертвих.