Історична справедливість: Уkраїна 90 роkів тому була більша в 1,6 раз більше. Відомо, що саме стало причиною її зменшення…

Про карту України 1919 року не було нічого відомо. Для історика Івана Сварника — це сенсаційний оригінальний документ, тому що це перша мапа України як держави, на ній вперше були нанесені державні кордони, пише Щоденно.

Карта, у першу чергу, є фіксацією стану свідомості населення того часу, коли вона надрукована, стану національного усвідомлення держави. Я припускав, що така мапа має бути.

Паризька мирна конференція УНР кордони України виглядають наступним чином.

Держкордон УНР в день Соборності 22 січня 1919 був значно масштабнішим сучасного.

Кордон України в ті часи відображений на карті «Соборна Україна», яка вийшла у Львові.Документ: 100 років тому не тільки Крим, але й частина Росії були територією України. Знайдена у Львові карта України, видрукувана в 1918 році за замовленням уряду Скоропадського, свідчить про те, що кримський півострів вже тоді належав Україні. Крім того, в склад української держави входили частини територій Нинішньої Білорусі, Росії і Придністров’я.

«Без сумніву, до складу України тоді входив Крим. Ця карта призначена для того, щоб сучасники, на підставі документу, а це є карта-документ, яка видана у Відні відомою фірмою, могли побачити якою була Україна у 1918 році, як ці кордони змінилися», — розповів голова благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець.

Історик Іван Сварник вважає цю мапу «сенсаційним оригінальним документом», бо це перша мапа України як держави, на ній вперше були нанесені державні кордони.Джерело