Європа захлинається: Франківець, який живе закордоном, закликає українців схаменутися і дотримуватися карантину

Ситуація з коронавірусом набагато серйозніша, аніж здається українцям. Таку думку в мережі висловив фотограф з Івано-Франківська Юрій Гриньків, який зараз проживає у Польщі.

Пише http://iihala.pp.ua

Відтак, іванофранківець на своїй сторінці у Facebook закликає українців схаменутися, щоб не допустити біди.

“Це ніяка не паніка, це не роздута новина! Це реальна загроза! Хворі люди вже ходять поряд з вами, навіть якщо вони виглядають здоровими. Ви можете заразитись і не відчути цього а потім заразити інших своїх старших близьких які можуть померти.


Мешкаючи в Кракові ми бачимо, наскільки спокійно та безтурботно продовжують жити люди в Україні. Українці поки живуть ніби в паралельній реальності. Постійно бачу відео як люди святкують події в колі друзів, подорожують, жартують з ситуації. Це все дуже не доречно зараз. Зовсім скоро усе зміниться. Європа захлинається від цієї страшної хвороби, медикам не вистачає сил та рук. Кордони перекривають, ресторани бари зачиняють, обмежують пересування. Лікарям доводиться вибирати кого рятувати. Старші особи мають мало шансів щоб вижити після зараження. Попередьте, поговоріть переконайте залишитись вдома”, – закликає чоловік.

Гриньків також написав основні загрози, які неозброєним оком видно в Україні: 

• не дозволяйте нікому абсолютно нікому ходити до церкви бо це скупчення людей
• не ходіть без потреби до нікого в гості, не відвідуйте батьків бабусів-дідусів, навіть на дні народження
• якщо потрібно йти на роботу тримайте дистанцію, та не подавайте одне одному руки.
• якщо є можливість то не користуйтесь громадським транспортом.
• Не ходіть без потреби в магазини
• мийте руки з вулиці, не дотикайте обличчя, дезінфікуйте телефон, мийте часто підлогу, дезінфікуйте.
• не ходіть до поліклінік, там повно людей які можуть бути потенційної хворими (потрібна гаряча лінія для людей які підозрюють у себе коронавірус) вони не повинні з’явитись у таких місцях
• не контактуйте з людьми які прибули з закордону

“Поки Україна має трохи часу, щоб уникнути страшної біди потрібно діяти. Знаю, що це може виглядати як паніка та це не так! Все насправді. Найближчі тижні це покажуть. Задумайтесь, будь ласка і поговоріть з близькими. Бо якщо це прийде до нас з такою силою як в Італії, то наша медицина цього не потягне, і буде біда”, – впевнений Юрій Гриньків.