Чому саме потрібно стрілкувати цибулю?.. Та як цього уникнути, щоб не втратити урожай…

Напевно, кожному городникові відомо про те, що якщо вчасно не прибрати стрілки на цибулі, то це негативно позначиться на якості врожаю. А якщо на стрілки не звертати уваги і не видаляти їх, то врожаю і зовсім може не бути.

У перший рік вирощування цибуля зазвичай стрілки не випускає. Але ось у другій рік потрібно бути особливо пильними, щоб не дозволити цибулі випустити стрілки і зацвісти.

Основні правила зберігання і вибору насіннєвого матеріалу.

По-перше, потрібно намагатись садити цибулю тоді, коли грунт вже добре прогрівся. Якщо посадити цибулю занадто рано, то через низьку температури буде висока ймовірність появи стрілок.

По-друге, звертайте увагу на розмір посівного матеріалу. Середні цибулинки – це ідеальний варіант для посадки. Діаметр цибулини в середньому повинен дорівнювати 25 міліметрів. Якщо ви посадите більші цибулини, то стрілок не уникнути.

Третє правило – посівний матеріал потрібно зберігати в сухому і прохолодному місці. Підвищена вологість і висока температура під час зберігання сприяють тому, що цибуля пускає паростки та стрілки.

Основні правила посадки

Попередньо протягом 5 днів сушать підготовлені для посадки цибулини. Але роблять це близько батареї, що не на вікні. Якщо буде занадто тепло і сонячно, то можна пересушити посівний матеріал.

Перед самою посадкою потрібно занурити цибулини спочатку в гарячу, а потім у холодну воду. У тій і іншій воді тримають цибулини по одній хвилині. Коли говориться про гарячу воду, то ні в якому разі не мається на увазі окріп.

Також бажано обробити насіння слабким розчином марганцівки. Але можна піти на маленьку хитрість, яка і зовсім позбавить вас від усіляких клопотів.

Є такі сорти, які стрілки не пускають. Просто купіть таке насіння і не мучтеся. До таких сортів відносяться Альбіон, Класика, Стурон. Ці сорти не тільки дають хороший урожай, вони ще відмінно підходять для зберігання. Перевірено.

Буває таке, що цибуля вже почала випускати стрілки. Що ж робити в такому випадку? Залишається тільки терпляче обривати ці стрілки. Адже якщо цибуля випускає стрілку, то вона готується до розмноження і пустить всі сили на стрілку.

Не лінуйтеся, регулярно оглядайте свої посадки на наявність стрілок у цибулі. Якщо стрілка доросла до 20 сантиметрів, то терміново пора від неї позбавлятися. Просто обламують стрілки, ножиці використовувати не рекомендовано.Джерело