Біблія, якій понад 1500 років, викликає занепокоєння у Ватикані. Насправді Ісус не був…

Біблія, написана більш ніж 1500 років тому, була виявлена в Туреччині. Книга викликає занепокоєння у Ватикані, тому, що містить Євангеліє від Варнави, який був одним з учнів Христа, і подорожував з апостолом Павлом.

Стародавній манускрипт був “повторно виявлений” у сховищі Палати правосуддя Анкари. Тепер його передадуть в Етнографічний музей Анкари. На тонкі шкіряні сторінки манускрипта нанесені написи, зроблені золотими літерами ассірійською мовою, яка є діалектом арамейської.
Цей список Старого Заповіту перебував у турецької влади після того, як 2000 року реліквію вилучили в контрабандистів під час операції на Середземноморському узбережжі Туреччини. Банді висунули обвинувачення в контрабанді антикваріату, веденні незаконних розкопок і зберіганні вибухових речовин. Під час слухання справи стало відомо, що вік книги – 1500-2000 років.

Турецька влада визнала знайдену Біблію культурним надбанням, надавши їй статус музейної цінності, і ось тепер, після дванадцяти років очікування, знахідку під охороною поліції передали Етнографічному музею в Анкарі.

Експерти розходяться в думці з приводу походження рукопису та його автентичності. Є й інші аспекти, які хвилюють фахівців: наявність у знахідки копій, і чи вивезені вони за межі Туреччини.

Релігійна влада в Тегерані наполягає, що з тексту випливає, що Ісус не був розп’ятий, не був Сином Бога, але він був пророком, а Павло, “самозванцем”. У книзі також ідеться про те, що Ісус вознісся на небо живим, не будучи розп’ятим, а Юду Іскаріота було розіп’ято на його місці.
Текст також пророкує прихід останнього ісламського месії – те, що ще не відбулося.

Ватикан висловив стурбованість з приводу знахідки, і попросив турецьку владу з католицькими експертами оцінити зміст книги. Вважається, що католицька церква на Нікейському Соборі, здійснила цензуру Євангелій, які є частиною Біблії, видаливши деякі, можливо, зокрема і Євангеліє від Варнави.

Копія стародавнього рукопису оцінюється в 40 мільйонів турецьких лір (28 мільйонів доларів).