Безкоштовні пологи в Україні: у МОЗ зробили важливу заяву. “Ось кому це прийшло в голову?”

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов пояснив, що пологи в Україні не можуть бути повністю безкоштовними через велику кількість ускладнень і нюансів в кожному конкретному випадку.

Пише http://globalpres.co

Про це він заявив в інтерв’ю ТСН.ua, зазначивши, що визначення “безкоштовні пологи” має означати, що жінка народжує і не платить нічого, незалежно від її стану, складності, наявності патологій або ускладнень. Не було б також і неформальних платежів лікарям. korupciya.com

“А ви впевнені, що в такому випадку, з огляду на те, що плата залишається на рівні 7-8 тисяч гривень, то ніяких неформальних платежів не буде, тому що ці тарифи не передбачають якогось істотного збільшення зарплати на пологах. Я не впевнений, що таке може бути. Чи не так? ” – зазначив Степанов.

Крім того, за його словами, тарифом в 8136 гривень 3 копійки, визначеним у рамках медреформи, були прирівняні все без винятку пологи, за умови, що жінки будуть народжувати виключно фізіологічно.

“Але життя інше – часом бувають патологічні пологи, купа різних діагнозів, коли треба рятувати жінку і дитину, яка народилася, іноді буває кесарів, і багато-багато інших речей. І це набагато більше коштує, ніж 8136 гривень 3 копійки. Таке життя” , – підкреслив міністр.

Також Степанов зазначив нерентабельність даного тарифу для таких закладів як перинатальні центри, оскільки там більшість пологів зазвичай патологічні.

“Скажімо, в Київському перинатальному центрі репродуктивної медицини в минулому році близько 70% пологів були патологічними. У перинатальному центрі в Дніпрі 2537 пологів були патологічними (тобто з різними ускладненнями), і близько 1260 пологів – фізіологічні. Лікарі не мають жодних шансів вижити, якщо залишатися в цій системі координат і не говорити породіллям, що їм потрібно придбати ще якісь ліки. Вони не зможуть собі це дозволити, тому що вони не вкладаються в ці тарифи “, – підкреслив міністр, зазначивши несправедливість розрахунків.

“Ось кому прийшло в голову, що у нас всі без винятку жінки з 1 квітня будуть народжувати чисто фізіологічно ?!” – додав він.