“Зменшити у 9 разів”: Рада проголосувала за важливий законопроект. Що потрібно знати

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за зменшення розміру застави для кандидатів у мери та кандидатів за виборчими списками партій обласних і міських рад.

Пише http://globalpres.co

За відповідний законопроект № 2769 про внесення змін до ст. 225 Виборчого кодексу України у першому читанні проголосували 248 народних депутатів. korupciya.com

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Законопроект передбачає зменшення суми грошової застави для кандидатів, які балотуються в міські голови, а також для партій, які висувають своїх кандидатів до місцевих рад. При цьому сума застави на участь в місцевих виборах зменшиться в 9 разів. Наприклад, заставу для кандидатів у мери Києва скоротиться з 4 мільйонів до 445 тисяч гривень, а для участі у виборах до Львівської облради – з 3,6 мільйонів до 398 тисяч гривень.

Формула розрахунку для міст з кількістю виборців, що перевищує 90 тисяч, і виборчих списків партій до місцевих рад (обласних і міських з кількістю виборців, що перевищує 90 тисяч), наступна: 4 мінімальні зарплати на кожні 90 тисяч виборців (а не 10, як у чинній редакції).

Згідно з пояснювальною запискою, в даний час розмір грошової застави для реєстрації партійного списку в обласні ради становить від 1,28 млн грн в Чернівецькій області до 4,67 млн ​​грн в Дніпропетровській області.