Зеленський: Ввести надзвичайний стан. Видати пенсіонерам і малозабезпеченим по 1тис грн. і закрити всі…

Президент України Володимир Зеленський звернувся до нації через коронавірус

За його словами, ситуація дуже складна і народ України повинен об’єднається перед страшною загрозою.

Пише http://globalpres.co

Президент України наполягає на Надзвичайному Положенні.

Президент Володимир Зеленський виступає за заборону сполучення між містами і областями залізничним, авіа-і автобусним транспортом з 12 години дня 18 березня, а також закриття всіх метро.

Президент уточнив, що світ зіткнувся зі страшною загрозою і на жаль біда прийшла і в Україну.

Дале в відео:

Екстрене заяву зробив і глава МОЗ

Текст звернення опубліковано на офіційному сайті міністерства, в неділю, 15 березня.

«Зараз я говорю і як лікар, як управлінець, і як міністр охорони здоров’я України. Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуацію, тому що це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду. При Чорнобильської трагедії радянська влада нам казала, що все в порядку. Я не буду мовчати, тому що життя і здоров’я українців для мене – пріоритет. З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи », – сказав Ємець.

Ємець також звертає увагу на те, що світова спільнота не відразу розпізнав масштаби загрози. «На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може привести зволікання. Щогодини може коштувати сотень і навіть тисяч людських життів. Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Повинні діяти негайно, на випередження. Жорстко і без винятків », – каже міністр.

Висловився глава МОЗ і за закриття всіх закладів в країні, крім тих, які забезпечують основні потреби громадян.

«Необхідно закривати заклади громадського харчування і ТРЦ, працювати повинні тільки аптеки і продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, ввести дистанційний режим роботи співробітників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені зборів людей в групах до 10 осіб», – сказав Ємець.

Ємець додав, що лікарні мають бути переорієнтовані для роботи в якості інфекційних відділень: «Обробляти необхідно тільки ургентні (термінові – Ред. ) Випадки. Всі планові заходи скасувати і направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає кращих епідеміологів України і включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія »

Міністр охорони здоров’я також закликав українців до свідомості і рекомендував їм виконувати приписи лікарів: «Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили і допомогти собі, своїм близьким і своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої ​​трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб запобігання поширенню хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе і своїх близьких. За всю історію жоден ворог не здолав український народ. Виконуючи інструкції, правила та рекомендації, діючи злагоджено, як єдиний механізм, ми гарантовано переможемо! Іншого шляху немає ».