Зеленський ухвалив жорсткі карантинні заходи

Президент України Володимир Зеленський у неділю, 29 березня, записав нове відеозвернення до українців через пандемію COVID-19.

Відповідний ролик був опублікований у соцмережах глави держави (щоб подивитися, поскрольте новину вниз).

Пише https://shocked.news

Президент заявив, що кожен, хто повернеться в Україну, буде відправлений на 14-денну обсервацію.

“Повернення українців, які після 28 березня перетнуть наш кордон літаком, автобусом, потягом чи пішки, має бути максимально безпечним. Воно передбачатиме обов’язкову двотижневу обсервацію. Зараз ми готуємо список відповідних локацій. Ними, зокрема, можуть стати українські готелі, з якими вже досягнуто попередніх домовленостей”, – сказав Зеленський.

Він також повідомив, що в “Борисполі” 29 березня приземлився другий літак із Китаю з майже 2 млн масок для українців, а також 300 тис. спеціальних респіраторів і 35 тис. захисних костюмів для лікарів, військових та поліцейських.

Очільник країни додав, що в ніч на 30 березня літак знову відправиться у КНР по наступну партію медичних товарів.

Крім того, прибуття 100 тис. високоточних ПЛР-тестів очікується окремою доставкою.

“Завтра має відбутися позачергове засідання Верховної Ради. Через коронавірус Україна фактично опинилася на роздоріжжі та має два шляхи. Перший – ухвалення двох життєво важливих законів. Після чого ми одержимо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше 10 мільярдів доларів. Це потрібно для стабілізації економіки та подолання кризи.

Другий шлях – провал цих законів. Після – занепад економіки й загроза дефолту. Останні тижні Офіс президента та Кабмін робили все, що від нас залежало. Ми домовилися про фінансову підтримку для України. Ми й уряд свій шлях обрали. Тепер – черга за народними депутатами”, – сказав президент.

Український лідер додав, що по тому, чи проголосують народні депутати за закони про землю і банки, буде видно, вони “слуги народу або прислужники чужих інтересів”.

Також Зеленський анонсував проєкт “Всеукраїнська школа онлайн” для навчання школярів під час карантину. Він стартує 6 квітня.

“У його рамках 40 педагогів із Києва стануть вчителями для всієї України”, – сказав президент.

Сьогодні в «Борисполі» приземлився другий літак з Китаю. Він доставив 300 тисяч спеціальних респіраторів та 35 тисяч захисних костюмів для лікарів, військових і поліцейських. Також на борту – майже два мільйони масок для населення. Вантаж уже розподілено, він прямує в регіони України. Сьогодні вночі літак знову вилетить до Китаю по наступний вантаж. Водночас ми очікуємо прибуття окремою доставкою 100 тисяч високоточних ПЛР-тестів. Завтра має відбутися позачергове засідання Верховної Ради. Через коронавірус Україна фактично опинилася на роздоріжжі та має два шляхи. Перший – ухвалення двох життєво важливих законів. Після чого ми одержимо підтримку від наших міжнародних фінансових партнерів у розмірі щонайменше 10 мільярдів доларів. Це потрібно для стабілізації економіки та подолання кризи. Другий шлях – провал цих законів. Після – занепад економіки й загроза дефолту. Останні тижні Офіс Президента та Кабмін робили все, що від нас залежало. Ми домовилися про фінансову підтримку для України. Ми й уряд свій шлях обрали. Тепер – черга за народними депутатами. Завтра народ України чітко побачить, чи готові ви захищати його інтереси. Суспільство зрозуміє – ви слуги народу чи прислужники чужих інтересів. Усвідомте свою відповідальність. Оберіть завтра правильний шлях. Вас привели до влади не окремі особи, вас обрав Народ України. Тепер – ваша черга обрати його.Іще один важливий момент – це дистанційна освіта під час карантину. Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою в понеділок, 6 квітня, стартує проект «Всеукраїнська школа онлайн». У його межах 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Дорогі громадяни, продовжуйте лишатися вдома та не виходьте на вулицю без зайвої потреби. Як би не кортіло це зробити. Сьогодні вночі Україна перейшла на літній час. Я вірю, що зовсім скоро завдяки єдності та згуртованості ми всі перейдемо на здоровий та щасливий час.

Gepostet von Володимир Зеленський am Sonntag, 29. März 2020