Зеленський подзвонив йому, не кине у біді! Українці аплодують, наші союзники!

Президент Володимир Зеленський обговорив із Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо взаємодію країн у боротьбі з поширенням вірусу та надання допомоги населенню.

Пише http://globalpres.co

Про це йшлося під час телефонної розмови лідерів, повідомляє пресслужба глави Української держави.

“Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо провели телефонну розмову, основною темою якої стала протидія пандемії та надання допомоги населенню обох країн”, – ідеться в повідомленні.

Зеленський висловив щиру підтримку Прем’єр-міністру Канади та його родині, побажавши якнайшвидшого одужання від вірусу дружині Трюдо Софі.

Він також поінформував співрозмовника про заходи, яких вживає Україна для захисту від поширення вірусу.

Під час розмови було відзначено готовність до координації зусиль двох країн та взаємної підтримки у боротьбі з поширенням захворювання.

“Джастін Трюдо наголосив, що Канада готова надати Україні необхідне медичне обладнання та препарати, – зазначили в ОП.

Трюдо також пообіцяв Президенту сприяти у вивезенні з Канади громадян України, які висловили бажання повернутися на батьківщину.

Крім цього, Зеленський провів телефонну розмову з Маурером. Президент комітету Червоного Хреста пообіцяв Києву й постачання медичного обладнання та медикаментів.

Співрозмовники дійшли згоди щодо важливості забезпечення доступу співробітників МКЧХ до місць примусового перебування утримуваних осіб на Донбасі, в Криму та на території Російської Федерації, серед іншого — за результатами засідання тристоронньої контактної групи, яке відбулося 11 березня, — йдеться у повідомленні Банкової.

Також стало відомо, що Всесвітня організація охорони здоров’я передала другий набір реагентів у вірусологічну референс-лабораторію Центру громадського здоров’я України для діагностики зразків.

Водночас президент вчергове закликав українців перебувати вдома в умовах карантинних заходів з протидії поширенню вірусу.

“Дорогі українці, егоїзм це побратим епідемії. Сьогодні ми не маємо права думати тільки про власні потреби і не можемо допустити, щоб мільйон українців захворіли одночасно. Такого не витримає жодна медична система, жодної країни.

Наша спільна задача – максимально зменшити поширення коронавірусу. І найкращий спосіб для цього – бути вдома. Цим ви піклуєтесь про тих, хто в зоні ризику”, – сказав він.

“Сьогодні подзвонив своїй мамі. Всі ці дні дуже прошу її залишатися вдома. І всі ці дні вона не дуже слухається. Каже: “Краще за мене ніхто не вибере потрібні продукти”. Але врешті-решт мені вдалося її переконати. І мама погодилася не виходити з дому без зайвої потреби”, – розповів президент та звернувся: “Друзі, зателефонуйте своїм батькам, бабусям, дідусям”.