Зеленський підписав “противокор0навірусний” закон!

Президент Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє обробку персональних даних хворих коронавірусів без їх згоди. Про це свідчать дані з карти закону на сайті Верховної Ради станом на четвер, 16 квітня.

Пише http://globalpres.co

Відзначається, що повернений з підписом президента закон Про внесення змін до закону Про захист населення від інфекційних хвороб щодо запобігання поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19) (№3320), передає korrespondent.net.

Закон актуалізує застосовуються в світі поняття “самоізоляція”, “обсервация”, “спеціалізовані лікарні”. Встановлюються правові підстави для застосування сучасних тактик протидії поширенню інфекційних хвороб.

Документ тимчасово вводить норму, необхідну для обробки персональних даних громадян навіть без їх згоди, з метою введення сучасних протиепідемічних заходів.

“Дозволяється обробка персональних даних без згоди особи, в тому числі даних, що стосуються стану здоров’я, місця госпіталізації або самоізоляції, прізвища, імені, по батькові, дати народження, місця проживання, роботи (навчання), з метою протидії поширенню коронавирусной хвороби, в порядку, визначеному в рішенні про встановлення карантину, за умови використання таких даних виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів “, – йдеться в документі.

Також передбачаються тимчасові заходи щодо оперативного створення тимчасових спеціалізованих лікарень та залученню медичних працівників до надання медичної допомоги хворим коронавирусной хворобою.

Крім того, закон надає можливість керівникам закладів охорони здоров’я залучати до надання медичної допомоги такі категорії, такі як науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів (післядипломної) освіти, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров’я, інших осіб, які мають сертифікат лікаря-спеціаліста та відповідну лікарську категорію .