Зараз найнебезпечніше… У халепу може потрапити кожен українець. Прочитайте, щоб бути готовими

З приходом літнього сезону не тільки з’являється попит на туристичні поїздки, а й зростає кількість шахраїв, які намагаються заробити гроші, пропонуючи “гарячі тури” за низькими цінами.

Пише https://world-news.video

Щороку на туристичному ринку виникає безліч фірм-одноденок, які зникають з грошима клієнтів, так і не відправивши їх на відпочинок за кордон. Найчастіше такі турагенти працюють у соцмережах, де “приманюють” людей спокусливими пропозиціями для відпочинку на популярних курортах.Про те, як не потрапити на гачок до шахраїв, як їх розпізнати і на що варто звертати увагу, купуючи тур, повідала ексклюзивно для OBOZREVATEL засновниця турагентства Юлія Велесь.

Так, за словами Юлії, найчастіше такі шахраї працюють у соцмережах. Суть у тому, що туриста підсвідомо приваблює низька ціна за відпочинок на популярних курортах (Туреччина, Єгипет) під час перегляду вигідних пропозицій у Facebook, Instagram та інших соцмережах.

“Людина звертається нібито до менеджера в особисті повідомлення, розпитує про путівку і скидає йому передоплату. Відповідно, цей “агент” зникає з грошима. Після такого випадку в туриста складеться думка, що всі турагенти, які працюють у соцмережах, аферисти”, – сказала експертка.

Директорка туристичного агентства Наталія Селезньова розповіла про випадок, який стався з її знайомими під час планування відпочинку в Єгипет. Сім’я планувала відпустку і якраз шукала гарячий тур на найближчі дати. За словами турагентки, саме на “гарячих” і “відмовних” путівках і необізнаності туристів найчастіше спекулюють несумлінні агенти.

“Сім’я з Харкова попросила родичів заїхати в агентство в Сумах, куди вони перевели 2 тисячі грн як передоплату за так званий “відмовний” тур. За адресою, куди агентка сказала можна під’їхати, жодного офісу немає. А по телефону вела розмову: “поверніть за ріг, там металеві двері …”. На зв’язок після цієї розмови більше не вийшла”, – повідомила Наталія.

Як стверджує турагентка, коли вона почула фразу “передоплата 2000 грн за умови, що вартість туру 30 тисяч грн і виліт через 5 днів”, відразу стало зрозуміло, що це шахраї. За словами Наталії, з найближчими вильотами, а особливо відмовними турами, завжди агенту потрібна повна оплата. Їх же “передоплата” навіть 10% від вартості не становила.

Як відрізнити в соцмережах турагента від шахрая: поради від Юлії Велесь

У турфірми / турагента має бути активна й наповнена сторінка в соціальних мережах (постійно публікуються актуальні пропозиції, не тільки “гарячих” турів, а й списки країн, які є актуальними на момент вильоту. Також даються поради мандрівникам, списки, що з собою взяти в поїздку – всі нюанси, які стосуються туризму)

На сторінці повинні бути справжні та актуальні відгуки туристів, які безпосередньо літають через це турагентство.

Має бути вказана локація, де розташована ця турфірма.

Можна перевірити ПП (приватного підприємця) турагента за ідентифікаційним кодом на сайті Міністерства юстиції. Це дає гарантію, що людина веде підприємницьку діяльність і має на це повне право.

У турагента має бути розрахунок тільки через договір. Оплата надходить на розрахунковий рахунок, жодних карток бути не може. Це дає гарантію туристу, що він оплатив саме на ті реквізити і саме тому ПП, з яким вів листування в соціальних мережах.

Бажано перевірити наявність офісу. Якщо їх кілька, тоді це не шахраї.