“Запасайтесь памперсами!”, – лікар, який рятує людей від COVID-19, дав корисні поради

Російський лікар Андрій Атрощенко (хірург і онколог) поділився з колегами 11 порадами про те, як полегшити свою роботу під час пандемії коронавірусу. Він зазначив, що зараз тимчасово змінив профіль діяльності й працює лікарем у приймальному відділенні.

Пише https://world-news.video

Саме тому Атрощенко і вирішив розповісти іншим медпрацівникам, як діяти в кризовій ситуації. Докладну інструкцію він опублікував на своїй сторінці у Facebook. Пост буквально підірвав соцмережу, оскільки ним поділилися 4 500 осіб, а ще 6 700 залишили лайк.

Нижче наводимо текст пам’ятки лікаря.

1. Якщо у вас зміна більше 6-8 годин – подбайте про памперси. Не жартую! Навіть якщо не пити воду перед зміною, то при активній роботі через 6 годин дуже хочеться в туалет, а щоб туди потрапити треба пройти всю процедуру роздягнення (мінімум хвилин 40-50 все займе з повторним одяганням).

2. Після зміни шкіра на носі починає відшаровуватися, покривається пухирями. Вихід – клейте шматочок гелевих подушечок (у взуттєвих продаються для туфель або жіночі під очі гелеві накладки).

3. Якщо потрібен телефон – купіть водонепроникний чохол. Це допоможе захистити телефон і залишатися на зв’язку.

4. Для профілактики перед зміною капайте в очі офтальмоферон, а в ніс – грипферон, пийте будь-який препарат для профілактики вірусної інфекції – я п’ю аміксин/арбідол і т.д.

5. Взуття має бути зручним і за можливості дихати.

6. Запітніння маски – реально величезна проблема. Пробував мило – не допомагає. З особистого досвіду – антифог працює години 4. Є дайверський метод – треба плюнути в окуляри і розтерти сухою серветкою – з усього, на мій погляд, найкращий спосіб.

7. Що одягати під Tyvic: найкраще тонку ХБ-білизну (штани і футболку або старий хірургічний костюм).

8. Шкарпетки беріть високі, щоб в них можна було заправити штанину брюк, які будуть під захисним костюмом.

9. Бахіли часто сповзають – вирішили цю проблему з допомогою скотча.

10. Щоб рукава костюма не задирались – робіть ножицями акуратну дірочку для великого пальця.

11. Перша пара рукавичок: краще одягати звичайні оглядові нестерильні (вінілові) – менше шкіра реагує.

Поради Атрощенка знайшли відгук серед його підписників, і вони подякували лікарю за те, що він поділився цінним досвідом

“Дякую вам за вашу благородну працю!”, “Дякую вам за тяжку працю, здоров’я, удачі”, “Здоров’я вам і міцності духу! Дякую за вашу працю!”, “Дякую вам величезне, люди подвигу. Нехай біда обходить вас”, “Господи, спаси і сохрани всіх, хто рятує і допомагає хворим”, – пишуть у коментарях.