Забрати Лавру у Московської церкви і передати Епіфанію: в Україні зареєстровано петицію

15 квітня на Офіційному інтернет-представництві президента України з’явилася електронна петиція про розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври УПЦ МП та передачу її у використання Православній церкві України. Звернення набрало вже майже 15 тисяч голосів.
Ознайомитися із ним можна на сайті Електронних петицій.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

“Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України.

В свою чергу, Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною православна церквою на території України. Крім того, високі церковні ієрархи Української православної церкви Московського патріархату були неодноразово помічена у висловлюваннях та діях направлених проти українського народу”, – йдеться у зверненні.

З огляду на це, використання Києво-Печерської лаври Московським патріархатом слід припинити, розірвавши договір оренди, вважає автор петиції.

У документі перераховуються численні висловлювання ієрархів УПЦ МП проти України та її незалежності.

“У листопаді 2008 року митрополит Онуфрій публічно заявив, що Голодомор 1930-х років український народ “заслужив” сам. 5 серпня 2014 року митрополит Онуфрій в інтерв’ю власній пресслужбі виступив із засудженням антитерористичної операції на Донбасі, а також відмовився визнавати причетність керівництва РФ до дестабілізації ситуації на Сході. Російських терористів-найманців священнослужитель називає не інакше, як “наші одновірці та брати”, а проведення АТО — “братське кровопролиття”, — зазначається в петиції.

Нагадують, що 18 березня 2016 року в Криму відзначили “День возз’єднання Криму з Росією” і від імені УПЦ МП в урочистостях узяв участь благочинний Севастопольського округу Кримської єпархії протоієрей Сергій Халюта.

На думку автора петиції, Києво-Печерську лавру слід передати Православній церкві України.

“Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії”, – наголошується в документі.
Враховуючи вказане вище, використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату повинне бути припинене шляхом розірвання договору оренди та передане Православній церкві України (ПЦУ).