З понеділка кожен громадянин буде зобов’язаний…

В Україні почали діяти нові правила. Штраф за вихід на вулицю без маски становитиме 17.000 гривень!

Про це повідомляє Страна.уа

30 березня чоловік зайшов до продуктового магазину «АТБ» без маски. Там поліцейські виписали йому штраф і направили до суду.

Пише https://www.bn24.biz.ua

В результаті Зарічний районний суд міста Суми привернув його до адміністративної відповідальності. Штраф склав 17 тисяч гривень, повідомив портал «Судова влада України».

Судове рішення оголошено 1 квітня. Тобто між правопорушенням і судом пройшов всього день. Загалом штрафують досить швидко.

Правда, такі штрафи вступають в силу через десять днів – стільки відпускається на їх оскарження в апеляції.

Це рішення в общем-то є прецедентом – поки випадків таких величезних штрафів за відсутність маски ще не було.

Які штрафи ввела Рада
17 березня Рада ввела штрафи за порушення карантину.

Парламент доповнив Кодекс про адміністративні правопорушення. За ігнор карантину і норм санітарної гігієни передбачили штраф від 17 000 до 34 000 гривен, а для посадових осіб – від 34 до 170 тисяч.

Конкретні заборони вводять Кабмін і влади на місцях. Ось деякі позиції, вже заборонені по всій території України:

знаходження без масок в громадських місцях – а тим більше громадських закритих приміщеннях: магазинах, АЗС.
заборона на торгівлю, ресторани і роботу сфери послуг (крім продуктових магазинів і аптек).
заборона на користування дитячими та спортивними майданчиками
переміщення групами більше двох осіб
відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин
масові заходи більше 10 осіб
Причому, якщо санітарні норми порушив людина, яка захворіла і був на ізоляції – тут може світити і кримінальна відповідальність. Вона настає, якщо заражений, знаючи про свій діагноз, контактував з іншими людьми і заразив їх. Або якщо не знав, але давав підписку про самоізоляції (або був ізольований в лікарні) та втік.

За це штрафують на суму до 51 тисяч гривень або садять до трьох років. Якщо ж хтось помер після такого зараження – дадуть від 5 до 8 років в’язниці.

Кого ще штрафували за новими правилами
Київ . Сьогодні мер Києва Віталій Кличко розповів, що тільки за два дні в Києві поліція склала 60 протоколів за порушення режиму обсервації. І п’ять чоловік в столиці суд оштрафував на 17 000 гривень.

Кличко нагадав, що за перше порушення режиму самоізоляції чи обсервації – штраф 17 тисяч. Друге – 34 тисячі. Третє – кримінальна відповідальність (додамо від себе – вона можлива тільки якщо доведено факт зараження тих, з ким контактував порушник).

Дніпро . У Дніпрі теж штрафують місцевих жителів. Місцева «Муніципальна варта» тільки за минулу добу зупинила п’ятьох чоловіків, які порушили карантин.

Що саме вони зробили – не повідомляється. Але поліція вже склала всім протоколи на штрафи.

Полтава . А в Полтавській області 21-річного жителя Чутівського району, який повернувся з Польщі, тричі оштрафували за порушення правил самоізоляції.

У тому ж регіоні штрафують і за торгівлю під час карантину. 25 березня Полтавський районний суд закрив справу проти громадянина, який під час карантину продавав картоплю і цибулю зі свого авто в селі Терешки.

Поліція запідозрила, що він порушує правило обмеження торгівлі під час епідемії. Правда, селянин провини своєї не визнав. Він заявив, що не торгував, а чекав свого знайомого, з яким і привіз картопля і цибуля.

Суд вирішив, що ні фото, ні відео, ні свідків факту торгівлі немає. При цьому знайомий обвинуваченого підтвердив, що картоплею і цибулею брав плату за допомогу в будівництві будинку. В результаті суд справу закрив.

Ця історія теж показова з точки зору того, куди дісталися антікарантінние заходи. Навіть селянин, який намагається продати вирощені у себе на городі овочі в глухому селі, змушений ходити по судах. Втім, добре, що його виправдали.

Львів . За торгівлю під час карантину оштрафували недавно і жителя Галичини. Миколаївський районний суд 20 березня стягнув 17 тисяч у 37-річного жителя райцентру, який торгував їжею і побутовою хімією з власного автомобіля.

Мабуть, він не здогадався сказати, що віз товари своєму другові.

Обов’язково поділіться зі своїми друзями. Країна зобов’язана знати правду!