Вже від завтра – посилений режим. Стосуватиметься всіх

З понеділка, 6 квітня, в Україні почнуть діяти посилені карантинні заходи. Так, Кабінет міністрів України затвердив список додаткових обмежень.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

З 6 квітня українцем забороняється:

знаходиться в громадських місцях без маски;
відвідувати спортивні і дитячі майданчики;
самостійно залишати місце обсервації;
виходити на вулицю без документів (паспорта, ІПН);
переміщатися групою більше 2 осіб (крім випадків супроводу дітей);
відпочивати в парках, лісах, прибережних зонах (влаштовувати пікніки);
перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без батьків;
відвідувати установи, які надають соціальні послуги.

До слова, українці в кінці квітня-на початку травня зможуть повернутися на роботу, громадський транспорт запустять, проте карантин для студентів і школярів продовжиться. Зупинку підприємств на кілька місяців економіка собі дозволити не може.

Про це під час свого звернення до українців заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Україна не може собі дозволити не працювати 2-3 місяці … За нашим планом, якщо буде зниження динаміки захворювання, то в кінці квітня буде поетапне послаблення. Перше – на роботу підуть люди працездатного віку і запуститься транспорту. Це нам дозволить зробити рестарт економіки. Обмеження на прогулянки, масові заходи продовжаться. Всі повинні будуть ходити в масках. Для старших людей, школярів і пенсіонерів карантин продовжать “, – заявив прем’єр.

Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що Кабмін здатен мінімізувати поширення коронавірусу в країні.

«Ситуація в Україні контрольована. Уряд вживає всі необхідні заходи з боротьби з розповсюдженням коронавірусу. Ми розуміємо як діяти на кордонах, в аеропортах, у нас чіткі механізми, які мінімізують розповсюдження вірусу в межах країни. Впевнений, що спільними діями держави і громадян України зможе протистояти світовому виклику», — заявив Шмигаль.

Денис Шмигаль також закликав утриматися від походів на шашлики, прогулянок парками та відвідувань масових місць відпочинку на найближчі 3-4 тижні. «Це насправді допоможе уникнути тієї ситуації, яка є в інших країнах, де хвороба розвивається гіперболічно, дуже швидко і з фатальними наслідками», – йдеться у відео зверненні Прем’єра.

Також прем’єр-міністр України заявив, що на державному кордоні України працюватиме тільки 21 пункт пропуску.

Він зазначив, що саме з метою убезпечення українців уряд продовжує посилювати заходи щодо захисту зовнішніх кордонів.

Денис Шмигаль також додав, що передбачається обов’язкова обсервація терміном 14 днів для усіх, хто прибуватиме в Україну.