Все почалось з цього! Лікар який захворів на кopoнaвipyc вuбухнув потужною заявою. Ніхто не чекав

В обласній лікарні через інфікування лікарів на карантині перебувало чотири відділення.

Лікар урологічного відділення обласної лікарні, професор Валерій Зайцев один із тих, хто переніс коронавірус.

Пише http://globalpres.c

“Я не знаю, де заразився. Жодного пацієнта, який би кашляв, я не пам’ятаю, – каже Валерій Зайцев. – Мало того, жодних симптомів у мене не було і їх немає досі. Коли вже виявили у кількох лікарів відділення хворобу, здав експрес-тест. І експрес-тест показав негативний результат, тобто антитіл у мене не було на той момент. Але я бачив, що навколо багато людей уражених, тому здав ПЛР-тест і тоді вже виявили вірус. Я вже понад два тижні на самоізоляції. У мене окрема кімната, окремий рушник, посуд. Ніякого погіршання стану я не відчув – ні підвищеної температури, ні кашлю. Маю найближчими днями здати ще один аналіз, якщо він буде негативний, тоді це буде означати, що я видужав”.

Незважаючи на те, що серйозних симптомів у Валерія Зайцева не було, він все ж використовував різні способи, щоби хвороба не ускладнилася.

“Судячи з цього вірусу, перехворіє 90 відсотків населення, але головне, щоби не було ускладнень. Коронавірусу не стільки потрібно боятися, скільки не доводити до ускладнень. Насамперед при коронавірусі потрібно діяти так, щоби ви нікому не передали вірус, максимально часто мити руки, носити маску, – радить Валерій Іванович. – Потрібно зменшити вірусне навантаження на організм. Для цього необхідно багато пити рідини. Я пив багато гарячих напоїв, робив це кожну годину. Полоскав горло розчином – 1 чайна ложка оцту на склянку води. Теж робив це дуже багато разів. Вірус осідає насамперед на слизові носа, тому я полоскав носову порожнину розчином морської солі (пів чайної ложки морської солі на склянку теплої води). Всі ці процедури вимивають вірус і зменшують його розмноження, принаймні на перших етапах”.

За словами лікаря, під час хвороби дуже корисно займатися фізкультурою.

“Якщо ти захворів, це не означає, що ліг і лежиш, потрібно боротися з хворобою. Щоби легені працювали, слиз не застоювався і не було ускладнень, я робив різні фізичні вправи щодня. Корисно робити дихальні вправи. В інтернеті є достатньо порад з цього приводу. А ще необхідне позитивне мислення, яке теж допомагає легше перенести будь-яку хворобу. З ліків мені прописала вітаміни. Але за потреби лікар може прописати і антибіотики”, – зазначив Валерій Зайцев.

Як розповів Валерій Зайцев, більшість медперсоналу урологічного відділення, які захворіли на коронавірус, перенесли хворобу легко.