Врятувати всіх українців! У Зеленського роблять неможливе, це все заради нас, люди аплодують

Міністерство закордонних справ України щодня має справу з порадами залишити наших громадян в уражених вірусом регіонах до кінця карантину.

Пише http://www.replikanews.org

Про це розповів глава відомства в ексклюзивному інтерв’ю Обозреватель. За його словами, ці порадники повинні зрозуміти, що ніхто не може заборонити громадянину України повернутися додому.

“У мене заклик до громадян: не відштовхувати своїх співвітчизників, для них – це така ж Батьківщина, тут їхні родичі та близькі, хвилюються за них і хочуть, щоб вони були вдома”, – сказав він.

У той же час Кулеба звернувся і до тих, хто опинився за кордоном:

“Якщо є можливість поки залишатися у вашій країні перебування, залишайтеся там. В умовах пандемії взагалі будь-яке пересування світом – це додаткова небезпека для вас, близьких і оточуючих.

Відповідно, чим менше буде пересувань, тим вищою буде ваша особиста безпека, якщо є місце, де ви можете мінімізувати соціальні контакти. Звичайно, є багато випадків, коли питання не стоїть – залишатися чи ні, де нагальна потреба, і ми робимо все, щоб допомогти громадянам в цій ситуації “.

Крім цього, ситуація у світі через карантин, пов’язаний з поширенням вірусу, надалі погіршуватиметься і пересуватися буде все важче. Тому українцям за кордоном варто негайно замислитися про своє повернення.

“Хочу звернутися до людей, що можуть повернутися тими нерегулярними рейсами, які ми організували разом із авіакомпаніями, і на які продаються квитки. Якщо ви можете купити квиток – купуйте і повертайтеся. Не чекайте, що десь колись потім вас якось безкоштовно вивезуть”, – сказав він.

Кулеба пояснив, що далі буде тільки гірше.

“І дуже важливо проходити максимально контроль на зараження і дотримуватися самоізоляції після повернення”, – резюмував він.

Також, за останні 4 дні роботи міністерство закордонних справ прийняло вдвічі більше дзвінків, ніж за попередні два роки роботи.

“Окрім допомоги нашим громадянам за кордоном, ще встигаємо шукати медобладнання, розвивати двосторонні відносини з ключовими країнами і гасити російські спроби послабити санкції під шумок боротьби з вірусом. Короче, живемо насиченим професійним життям, – заявив Кулеба.

Міністр повідомив, що наразі ще понад 23 тисячі громадян України чекають на повернення з-за кордону. За кордоном працює майже 1400 співробітників відомства.

За словами Кулеби, за добу на гарячу лінію МЗС надходить понад 10 тисяч телефонних дзвінків.

Сам міністр зазначив, що двічі на день у нього повністю розряджається телефон, а за годину без телефону, яку він провів на нараді у президента Володимира Зеленського, йому надійшло майже 200 повідомлень.