Вона покинула цю квартиру ще 1939 року. Коли її відкрили 70 років потому… Вони втратили дар мови!

У 1939 році ця квартира в Парижі була закрита і залишена господинею. 70 років потому її відкрили. Усередині знайшли дивовижний інтер’єр того часу і рідкісні предмети мистецтва, вартість яких сягає кількох мільйонів доларів. Тільки пізніше вони дізналися, кому насправді належала квартира.

Багато років тому в 1939 році 23-річній мадам де Флоріан довелося ухвалити нелегке рішення і покинути свою шикарну квартиру в Парижі. Це був час початку Другої світової війни і, можливо, її від’їзд був пов’язаний з новиною, що німецькі солдати рухалися в бік Парижа.

Вона явно покидала місто поспіхом, оскільки зібрала тільки найнеобхідніше, залишивши у квартирі багато особистих речей і предметів інтер’єру. Вона закрила квартиру і поїхала в південному напрямку, у безпечнішу вільну зону.

Усі ці роки вона продовжувала оплачувати оренду квартири, але так і не повернулася сюди і жодного разу не приїжджала знову до Парижа. У 2010 році жінка померла у віці 91 року.

Тільки після її смерті спадкоємцям стало відомо про квартиру. Вони найняли аукціоніста Олів’є Шопін-Жанврі, щоб оцінити майно, що знаходиться в апартаментах. Тут залишилося багато старовинних меблів, картини, книги та інші речі.

З огляду на те, що з часу закриття квартири минуло вже багато років, аукціоніст і його команда були дуже схвильовані аж до самого моменту, поки ключ не провернули і не відкрили апартаменти.

Коли люди зайшли до квартири, у всіх перехопило подих від подиву. Усе навколо було немов заморожене – в одну мить вони немов зробили крок у минуле. Повітря було наповнене пилом, і всюди була павутина.

Меблі початку 1900 років виявилися справжнім скарбом. У їдальні був увесь необхідний посуд та інші предмети. Картини були зняті зі стін, ніби господиня збиралася їх забрати пізніше, але, мабуть, так і не змогла.

На старовинному туалетному столику лежали особисті речі господині: щітки, пляшечки з парфумами і косметичними засобами, різні коробочки і будильник. Усе виглядало так, немов господиня вийшла зовсім ненадовго і скоро збиралася повернутися.

У кутку був великий іграшковий Міккі-Маус і порося Поркі.

Але одна зі знахідок виявилася найбільш вражаючою. У квартирі було знайдено картину із зображенням жінки в рожевому вбранні. Подальше дослідження показало, що це був портрет попередньої господині квартири і бабусі мадам де Флоріан – Марти де Флоріан.

І картина ця виявилася найціннішою річчю з-поміж усіх, що знаходилися в будинку. За даними експертизи картина належала пензлю відомого італійського художника Джованні Болдіні.

Як з’ясувалося пізніше, Марта де Флоріан була відомою французькою акторкою і світською левицею 1880 років. Вона вела розкішне життя і мала безліч шанувальників серед відомих чоловіків, включно з художниками, кількома прем’єр-міністрами і президентами Франції.

Пізніше було також знайдено лист із зізнанням у коханні від Джованні Болдіні, що пояснювало причину, через яку він вирішив написати портрет Марти.

Картина була написана 1888 року, коли Марті було 24 роки. Після виявлення в 2010 її продали з аукціону за 3,4 мільйона доларів. Це виявилася найдорожча картина з усіх робіт художника.

Спадкоємцям мадам де Флоріан зрозуміло, чому вона могла покинути квартиру так поспішно в той час. Але досі залишається багато запитань. Наприклад, що заважало їй повернутися сюди пізніше і чому вона продовжувала платити оренду цілих 70 років, при цьому тримаючи в секреті від родичів сам факт наявності квартири. Очевидно, на ці запитання вже ніхто не зможе відповісти. Залишається тільки захоплюватися незайманими часом приголомшливими знахідками.