“Відкладіть убік політичну боротьбу”. Зеленський терміново звернувся до регіонів. Нікого не пропустять

Президент України Володимир Зеленський провів нараду з головами обласних державних адміністрацій та мерами міст щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це інформує пресслужба президента.

На нараді також були присутні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, представники профільних міністерств, керівник Офісу президента Андрій Єрмак із заступниками та міський голова Києва Віталій Кличко.

Пише http://www.replikanews.org

Глава держави закликав регіональних менеджерів об’єднатися заради недопущення поширення епідемії коронавірусу в Україні.

“Сьогодні є два важливі моменти: це самоізоляція та подолання паніки. Будь ласка, пояснюйте людям, що карантин – це не жарти, й навіщо він потрібен, а також згуртуйтесь у цей нелегкий час, щоб показати спільну роботу влади, щоб захистити українців. Відкладіть убік політичну боротьбу. У єдності – наша перемога”, – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави заявив, що задля координації зусиль та найефективнішої співпраці заради здоров’я українців такі селекторні наради з регіонами проводитимуться двічі на тиждень. Він закликав області та обласні центри скласти список проблем на місцях для їхнього спільного вирішення.

Зеленський також нагадав, що вже скоро очікується прибуття першого літака з Китаю із засобами захисту, тестами, які буде розподілено по регіонах.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що найбільші бюджети в регіонах для боротьби із загрозою COVID-19 є там, де поєднали надходження з обласного та місцевого бюджетів, а також залучили великий бізнес. Він закликав голів ОДА та міських голів залучати бізнес до закупівлі необхідної медичної бази.

“Ми, уряд, працюємо 24/7. Щодня у нас відбуваються зустрічі, такі як з представниками G7, китайського уряду, МВФ тощо. Наші міжнародні та європейські партнери підтримують нас. У деяких ситуаціях ми реагуємо на виклики швидше, ніж інші”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр-міністр також розповів, що проводиться моніторинг захворюваності та потреб державних закладів на основі інформації з місцевих лікарень. Він допоможе справедливо розподіляти ресурси, грамотно прогнозувати та робити замовлення у майбутньому. Очільник уряду також закликав не допустити корупційних дій і зловживань під час закупівлі засобів, необхідних для протидії поширенню коронавірусу, і зазначив, що планується створення Стабілізаційного фонду для боротьби з цією інфекцією та її наслідками в Україні.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав регіональних керівників вирішити питання продовольчих ринків, які несуть серйозні ризики поширення коронавірусу. Він розповів, що правоохоронні органи системно працюють над контролем дотримання карантину та самоізоляції, зокрема тими, хто повернувся з-за кордону.

“Напередодні з-за кордону повернулося 19 тисяч людей у рамках програм евакуації українців. Їм усім надається пам’ятка про самоізоляцію на два тижні й робиться тест на коронавірус. Поліція бере на себе зобов’язання контролювати їхню обсервацію”, – зазначив міністр внутрішніх справ.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зауважив, що було видано постанову, яка передбачає, що всі українці з-за кордону мають заповнювати анкети. Ці дані передаватимуть на місця, й санітарні лікарі в регіонах консультуватимуть, а в разі необхідності надаватимуть допомогу тим, хто прибув з іншої країни. Він також зазначив, що було визначено, які з медичних закладів слід перепрофілювати для боротьби з COVID-19.

Секретар Координаційної ради при президентові України Кирило Тимошенко наголосив, що особисто перебуває на зв’язку з регіональними менеджерами для швидкого вирішення питання з постачанням усього необхідного в місцеві лікарні.