В УПЦ пояснили, чому Господь допускає біди та нещастя

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це викладач Київської духовної академії та семінарії ієромонах Афанасій (Стрельцов) розповів на YouTube-каналі «Православная Церковь».

Пише https://bbcccnn.org

«У житті кожної людини може статися якесь нещастя… і мимоволі людина може запитати себе: «Господи, за що?! Адже я правильно живу, намагаюся молитися, жити по правді, по-християнськи. Чому Ти відвідуєш мене випробуваннями та спокусами?». Через ці біди та нещастя, які можуть випасти у житті кожній людині, Бог випробовує нас на вірність Йому. Він випробовує те, наскільки ми будемо вірні Йому тоді, коли здається, що нам справді важко», — пояснив ієромонах Афанасій.

«Ми звикли за все дякувати Богові тоді, коли нам добре. Ми звикли добре відгукуватися про людей, які нам особисто роблять щось хороше. Але саме у моменти випробувань, коли буває важко, коли спокуси і скорботи приходять не тільки від самих себе, а може, і від ближніх, перевіряється на міцність наша віра та любов до Бога. І, у першу чергу, в образі та подобі Бога на землі – до наших ближніх. Випробування, біди та нещастя приходять для того, щоб утвердити та зміцнити нашу віру», — наголосив священник.

Отець Афанасій зазначив, що Церква не залишає людину, яка страждає, наодинці з випробуваннями.

«Церква ніколи не залишає людину наодинці з її горем: вона молиться за хворих, про страждаючих, за тих, хто просить молитов. Труднощі та скорботи можуть випасти у житті кожної людини. Вони потрібні нам для того, щоб правильно йти до Царства Небесного», — підсумував ієромонах Афанасій (Стрельцов).