“Уже в середу”: У МОЗ зробили важливу заяву. Карантин продовжать. Є умови

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що продовження карантину, який наразі офіційно встановлений до 24 квітня, буде залежати від того, чи не станеться в Україні стрімкий стрибок кількості захворювань після Пасхи.

Пише https://korupciya.com

Про це він розповів в ефірі «Радіо Свобода».

За словами заступника міністра, якщо кількість нових хворих зростатиме більш ніж на 2% від усіх інфікованих, то карантинні заходи продовжать, адже в такому випадку система охорони здоров’я може не впоратися.

Коли повідомлять про продовження карантину

«Про продовження карантину ми будемо комунікувати ближче до наступної середи (22 квітня – Ред.), після Великодня. Подивимося, що буде відбуватися на Великодні свята, і як люди будуть дотримуватися карантинних заходів. Між тим, ми розробляємо різні сценарії виходу з карантину. Відбуватиметься пом’якшення», – зазначив Ляшко.

За його словами, Україна зараз тестує на Covid-19 всіх, хто цього потребує, за алгоритмами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він також зазначив, що сьогодні проводяться 5 тис. тестів на добу.

«Щодо масового тестування, то за один день 40 млн українців ми не протестуємо. Проведення тестування людям, які не були в контакті з хворими, або не мають симптомів, буде робити оманливе відчуття безпеки. Людина протестується в перші 3–4 дні інкубаційного періоду, буде відчувати, що повністю здорова та порушувати режим самоізоляції», – зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, станом на 17 квітня в Україні кількість хворих на коронавірус зросла до 4662, з них 125 летальних випадків, 246 пацієнтів одужали. За добу виявили 501 новий випадок.

12 березня в Україні почався карантин через загрозу поширення коронавірусної інфекції. Він повинен був тривати до 3 квітня, але уряд продовжив його ще на три тижні – до 24 квітня. На початку квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував можливе пом’якшення, але не скасування карантину наприкінці квітня. Проте, за всіма прогнозами, обговорювати це питання можна буде лише після Великодніх свят.