“Усі потенційно інфіковані.” Ляшко повідомив вражаючу новину. Не допоможуть

Медична маска не здатна захистити власника від зараження коронавірусів. А респіратори з клапаном видиху несуть оточуючим загрозу. Однак надягати маски в громадських місцях все ж необхідно.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Як повідомляє сайт телеканалу “112 Україна”, про це заявив на брифінгу 2 квітня заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За словами чиновника, маска не захищає власника, але знижує ризик зараження оточуючих.

“Ми рекомендуємо і наполягаємо без маски не заходити в громадські заклади, магазини, аптеки. Тому що ми вас всіх розглядаємо як потенційно інфікованих. Коли є маска на обличчі, виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується і не досягає 1,5 м , а може виділятися не більше, ніж на 10-15 см “, – пояснив Ляшко.

Він також попередив про небезпеку респіраторів з клапанами видиху.

“Хотів би звернути також увагу всіх, хто носить респіратори з клапанами видиху. Вони захищають тільки вас, але вони не виконують функцію захисної маски. Оскільки клапан видиху дозволяє дуже швидко і якісно повітрю виділятися односпрямованим потоком, який може містити збудник інфекційної хвороби”, – сказав представник МОЗ.