Уkраїнці, порийтеся у своєму родоводі! Банkи Швейцарії шуkають спадk0ємців мільярдів

Знамениті на весь світ банківські установи Швейцарії стурбовані незвичайною проблемою: у них скупчилися сотні рахунків, власники яких не приходили за своїми грошима вже понад півстоліття.

Тим часом, суми на них становлять від 500 швейцарських франків (мінімальний розмір, за якого банк за законом зобов’язаний опублікувати відомості про незатребуваний вклад) до кількох мільярдів доларів.

Їх готові віддати законним спадкоємцям, якщо, зрозуміло, такі заявлять про себе і підтвердять свою спорідненість із померлими вкладниками.

Відповідний закон був ухвалений швейцарським парламентом і набув чинності з 1 січня 2015 року. Він передбачає, що, якщо клієнт не виходить на зв’язок із банком упродовж 10 років, а ще 50 років після цього його внесок перебуває у стані спокою, інформація про занедбаний рахунок публікується для пошуку спадкоємців. З цією метою швейцарським урядом було створено спеціальний сайт dormantaccounts.ch, на якому кожен охочий може перевірити, чи не мав будь-хто з його предків 60 і більше років тому рахунки в одному з банків країни. На сьогодні тільки списки незатребуваних вкладів становлять уже 197 сторінок!

Знаходити своїх предків, які, можливо, залишили вам спадщину у швейцарському банку, необхідно через спеціальну форму пошуку – наприклад, за прізвищем (в англійській, німецькій або французькій транскрипції). Також можна переглянути всі списки незатребуваних рахунків вручну. Якщо ви вважаєте, що маєте право на гроші, які перебувають на якомусь із них, необхідно просто клікнути мишкою на цей запис і заповнити відповідну форму.

Швейцарські банкіри настійно рекомендують ставитися до цієї процедури максимально уважно і за можливості ввести всі відомі вам дані – не тільки ім’я можливого спадкодавця, але його місце проживання, професію, інші відомості. Зрозуміло, у вас вимагатимуть і документи – як ті, що засвідчують особу, так і ті, що підтверджують спорідненість із власником рахунку. І, якщо всі відомості підтвердяться – гроші обов’язково віддадуть.Джерело