У МОЗ розповіли, що буде з роботою транспорту в містах у разі локдауну

В Україні навіть у разі запровадження жорсткого карантину уряд не має наміру рекомендувати припинення функціонування громадського транспорту в містах. Спираючись на минулий досвід, фахівці констатують: такий захід не несе додаткового епідеміологічного впливу.

Пише http://www.replikanews.org

Проте в будь-якому випадку ухвалення остаточного рішення покладають на місцеві комісії з питань ТЕБ і НС. Про це в коментарі ТСН розповів головний санлікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

За його словами, раптове зупинення роботи транспорту сильно впливає на економіку, мобільність людей і, як показала практика, не несе позитиву для епідемічної ситуації. Навіть за кордоном, додав він, після таких заходів уряди поверталися до послаблення норм карантину й знову дозволяли функціонувати автобусам, метро тощо.

Кузін висловив переконання, що найкращим рішенням у такій ситуації під час хвилі COVID-19 стануть такі рекомендації:

  • посилений контроль за дотриманням протиепідеміологічних вимог під час перевезення;
  • обмеження кількості людей, які користуються громадським транспортом;
  • введення додаткової, резервної кількості рухомого складу.

“Тому, найімовірніше, у межах можливих локдаунів або “червоних” зон уряд не буде рекомендувати обмежувати функціонування саме місцевого або міського транспорту”, – зазначив головний санітарний лікар країни.

Він додав, що такі питання розглядатимуть на засіданнях регіональних чи місцевих комісій щодо техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Фахівці мають зважати на рівень захворюваності на коронавірус у конкретних містах і вирішувати, доцільним чи ні буде припинення роботи громадського транспорту.

За матеріалами з сайту obozrevatel.comкарантинлокдаунтранспортУкраїна