У дитсадках після карантину введуть нові правила! Що потрібно знати батькам!

Дитячі садки та школи Києва будуть виходити з карантину поетапно, але як раніше вже не буде. По крайней мере, в перший час. За шкільні парти діти сядуть, ймовірно, вже 1 вересня. У столичному Департаменті освіти запропонували змінити час шкільного дзвінка, а дитсадкам – заборонити вхід для батьків. Які ще зміни пропонуються, пише Styler.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Керівник Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян в відеоогляді повідала, як освітні установи будуть повертатися до звичного життя.

Як працюватимуть дитячі садочки

Робота цих установ почнеться після підготовки приміщень та оцінки стану здоров’я як співробітників, так і дітей. Але на початку будуть працювати такі обмеження:

батькам буде заборонений вхід в садок,
зборів будуть проходити дистанційно,
введуть щоденний огляд вихованців,
щодня приміщення будуть оброблятися і провітрюватися,
для кожної групи – окремий вхід,
групи можна буде об’єднувати і проводити спільні свята.
Крім того, для дитсадків розроблять спеціальний алгоритм дій у разі, якщо будуть виявлені хворі.

Як школи Києва будуть виходити з карантину

Хоча карантин в Україні продовжений до 22 травня, діти, ймовірно, сядуть за парти тільки до 1 вересня. Виняток зроблять лише для випускників, яким потрібно писати ЗНО.

Школам буде рекомендовано:

відкрити всі запасні входи і виходи,
учнів і викладачів розділити на різні входи за кількістю,
початок занять для різних категорій (початкова, середня, старша школа) може бути змінено. Наприклад, молодші починатимуть о 8:00, середні – о 8:45, старші – о 9:15,
батьки будуть зобов’язані міряти дітям температуру вранці, на входах і виходах, можливо, введуть температурний скринінг або опитування дітей,
зміниться режим роботи їдальні, а маршрути пересування груп дітей будуть спеціально побудовані, щоб мінімізувати їх перетин,
буде обмежено проведення масових заходів.
Крім того, школам рекомендують ввести графік провітрювання, обмежити вхід стороннім особам (в тому числі батькам), проводити “п’ятихвилинки здоров’я”, а паперові журнали замінити електронними.