Ця знахідка змінить хід історії! Сьогодні на горі Афон відкопали унікальний рукопис, який має пряме відношення до Уkраїни.. (ФОТО)

Оригінальний козацький рукопис знайшли на священному Афоні

Про це повідомив директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергей Шумило у Facebook.

“На Афоні виявили старовинний рукопис – пом’янник української козацької старшини XVII століття, яка щедро жертвувала на афонські монастирі.

У рукописі записані роди козацьких ктиторів.

Зокрема гетьмани Іван Самойлович, Іван Мазепа, Павло Полуботок, Данило Апостол”, – написав дослідник.

За словами науковця, у манускрипті згадані також імена відомих козацьких полковників – Семена Палія, Якова Лизогуба, Василя Кочубея й інших.


На Афоні виявили старовинний рукопис — пом’янник української козацької старшини XVII ст., яка щедро жертвувала на афонські монастирі. В рукопису записані роди козацьких ктиторів, зокрема гетьмани Іван Самойлович, Іван Мазепа, Павло Полуботок, Данило Апостол, відомі козацькі полковники Семен Палій, Яків Лизогуб, Василь Кочубей і багато багато інших. Найцікавіше, що на ім’я кожного представника козацької старшини записані повні переліки їхніх родів, завдяки чому цей рукопис стає цінним джерелом ще й з генеалогії української козацької старшини.

Цей пом’янник плануємо перевидати, щоб це цінне джерело було доступним для вітчизняних дослідників.

P.S. На фото пом’янник розкрито на сторінках, де записані роди гетьманів Івана Самойловича та Івана Мазепи.
Пошуки здійснено в рамках проектів Міжнародного інституту афонської спадщини ( www.afon.org.ua ) з пошуку в архівах Афону документів про духовно-історичні зв’язки України з Афоном.

P.S. У коментах до цього посту можна подати заявку на примірник пом’янника, який ми плануємо видати на кінець цього — початок наступного року. Завдяки таким заявкам ми зможемо видати належну кількість тиражу, щоб вистачило на всіх бажаючих. Також готові, у разі бажання, обговорювати спонсорську підтримку цього видавничого проекту ))
Добровільні пожертвування на реалізацію науково-видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини можна перерахувати на рахунок організації:

Громадська організація «Міжнародний інститут афонської спадщини», ЄДРПОУ 39088449, р / р 26003053008870,
Київське ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 321842 (організація не є платником податків на прибуток і ПДВ).

Також можна перерахувати на Карту приват-банку: 5168742206340634.

Будемо щиро вдячні всім за підтримку, оскільки наші проекти не мають жодної підтримки з боку держави і можливі лише завдяки підтримці небайдужих громадян.Джерело