Цей знімок було зроблено 38 років тому. Ніхто й уявити не міг, чим обернеться доля цієї дівчинки.

Погодься, часто трапляється, що люди, з якими ти не бачився десятки років і навіть не знав, як склалася їхня доля, знову з’являються на твоєму життєвому шляху. Історія, яка сталася з Амандою Скарпінаті, більше схожа на сюжет якогось драматичного фільму, ніж на реальність.

Зараз усі знають її як 38-річну життєрадісну, променисту, променисту красуню з Нью-Йорка. Однак мало хто здогадується, через які випробування довелося пройти їй у житті і який сюрприз чекав на неї через довгі-довгі роки…

У січні 1977 року маленькій Аманді було всього три місяці від народження. Дівчинка дістала сильні опіки від домашнього парового випарника, і її миттю доставили в педіатричне відділення Медичного центру Олбані в Нью-Йорку. Там лікарі зробили все можливе, щоб врятувати крихітку.

Була серед медперсоналу жінка, якій Аманда завдячує життям. Звичайна медсестра виходила і виняньчила малятко, коли та перебувала в лікарні. Ці старі чорно-білі знімки – єдине нагадування про ті минулі дні, коли Аманда перебувала на волосині від смерті.

Унаслідок сильних опіків обличчя Аманди було сильно спотворене, тому однолітки часто знущалися і жартували над нею. Коли дівчинка прибігала додому вся в сльозах від чергової витівки інших дітей, вона діставала ці світлини й годинами роздивлялася їх. Непідробна любов і ніжність, з якими тримає молода симпатична медсестра маленьку дитину, давали Аманді сили рухатися вперед і не звертати увагу на кривдників. Адже потрібно мати величезне серце, щоб із такою турботою ставитися до чужої дитини!

“Зі мною постійно знущалися в дитинстві, адже я вся була понівечена опіками. Я могла годинами дивитися на ці фотографії та говорити із зображеною на них жінкою, хоча я навіть не знала, хто вона”, – ділиться спогадами Аманда.

Коли Аманді виповнилося 38 років, вона вирішила знайти ту саму медсестру зі знімків. Для цього жінка скористалася Всесвітньою павутиною. Розмістивши у себе на сторінці у Фейсбук ці чорно-білі світлини, вона попросила всіх друзів поділитися ними в новинній стрічці, щоб прискорити пошуки. Аманда коротко описала історію цих кадрів і звернулася до громадськості з проханням відгукнутися, якщо хто-небудь що-небудь знає про милосердну медсестру.

Результати пошуків не змусили себе чекати. Один чоловік упізнав у тій молодій дівчині зі знімків свою колишню колегу. Так з’ясувалося, що ім’я розшукуваної Сью (Сьюзен) Бергер. Далі справа залишалася за малим…

Довгоочікувана зустріч медсестри і колишньої пацієнтки відбулася все в тому ж місці – в Медичному центрі Олбані в Нью-Йорку через 38 років! Аманда і Сью не могли стримати сліз, коли побачили одне одного.

“Я пам’ятаю цю маленьку пацієнтку як зараз, – каже Сьюзен Бергер. – Вона була особливою – поводилася так тихо й умиротворено, зовсім не так, як інші діти, яких нещодавно прооперували”.

Під час зустрічі Аманда поділилася зі Сьюзен чудовими спогадами про те, як один лише погляд на сповнені ніжності знімки був для неї рятувальним колом у морі образ і насмішок. “Ви навіть не знаєте, як допомагали мені все життя”, – у сльозах зізналася жінка, яку дивом врятували 38 років тому.

Нині обличчя Аманди має цілком прийнятний вигляд – допомогли численні пластичні операції. Однак вона ніколи не забуде, що саме давало їй сили вистояти всі ці довгі роки. Вона вдячна тій медсестрі за нечувану доброту та співчуття, які, на жаль, проявляє далеко не кожен…