Це Провал! Щойно Стало Відомо, Що МВФ Відмовив Україні В Підписанні Трирічної Програми..

Міжнародний валютний фонд відмовився від підписання трирічної програми з Україною.

Про це на брифінгу заявив представник МВФ Джеррі Райс, передає Reuters.

За його словами, МВФ зосередився на обговоренні з Україною 18-місячної резервної програми в рамках механізму Stand-by, яка надасть уряду більше можливостей для реагування на пандемію коронавірусу.

Райс уточнив, що з початку 2020 року МВФ і Україна обговорювали більш умовну трирічну розширену програму.

Він також пояснив, що зміщення акцентів відбулося в результаті «безпрецедентної невизначеності, пов’язаної з економічними та фінансовими перспективами, і необхідності зосередити політичні пріоритети на найближчому стримуванні та стабілізації».

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.


7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною.

Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ.

Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.