Це просто супер Новина… Те що сьогодні трапилось у Миколаєві увійде в істурію. Кажуть, Путіна досі трусить

Миколаївський окружний адмінсуд визнав нечинним та скасував рішення мерії щодо надання російській мові статусу регіональної. Про це в Facebook написав мовної омбудсмен Тарас Кремінь, зазначивши, що рішення, за даними обласної прокуратури, взяли ще 8 липня і тільки після його повторного звернення до Офісу генпрокурора. 

Пише https://world-news.video

 “Нарешті це антиконституційне рішення, яке повинні були переглянути депутати в шестимісячний строк з дня набрання чинності Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, тобто два роки тому, скасовано. на превеликий жаль, частина обранців на недавньому пленарному засіданні Миколаївської міської ради в черговий раз так і не знайшли сміливості його скасувати незважаючи на те, що питання неодноразово виносилося на голосування “, – зазначив Тарас Кремінь. 

Він додав, що дуже сподівається на затвердження депутатами міської програми з розвитку української мови як державної і запуск безкоштовних курсів найближчим часом. 

за його даними, до сих пір в силі залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Днепропетро вского і Луганського обласних рад, і в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей. 

20 травня депутатам Миколаївської міської ради не вистачило голосів, щоб скасувати прийняте ще в 2012 році рішення “Про надання російській мові статусу регіональної в місті Миколаєві “. 

Прийнятий в 2019 році закон України” Про забезпечення функціонування української мови як державної “не передбачає надання будь-яких мовам статусу регіональних на будь-якій частині території України.