ТЕPМIH0ВО ! Пyтiн nідcyнyв “тpoянcьkorо кoня” в caмicіньke cepце Уkpaїнu… Плaн Pocії poзkpuтo

Скандальний проєкт Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” від його художнього керівника, російського кінорежисера Іллі Хржановського є суто “путінським”.

Пише https://world-news.video

Про це в інтерв’ю “Українській правді” заявив відомий дисидент і правозахисник, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України Йосиф Зісельс. Він назвав його “троянським конем” глави РФ у самісінькому серці нашої країни.

“Я займаюся меморіальними проєктами, присвяченим жертвам Голокосту, вже понад тридцять років. Багато років беру участь у всіх подіях навколо Бабиного яру. І воюю із цим російським проєктом Меморіального центру вже понад 4 роки”, – пояснив диссидент.

Водночас підкреслив, що з критикою ставиться до листа діячів культури, спрямованого проти методів Хржановського. На його переконання, єдиний позитив такого звернення полягає в тому, що воно привертає увагу до цієї проблеми. Натомість лист відволікає від головної мети.

“Треба передусім говорити про те, що це проєкт російський, що він дуже підступний щодо України, і що це “троянський кінь”, що його Путін “дарує” Україні під час війни, яку він веде з нею. Проблема не в директорі і не в художньому керівникові, а в тому, що це путінський проєкт”, – наголосив Зісельс.

На його думку, путінізм цього проєкту полягає у тому, що путінська війна включає в себе і гібридну. До того ж існує глобальний її інформаційний фронт.

“Він не тільки в Україні. Цей величезний фінансовий ресурс спрямований на агентів впливу, які живутьРекламана Заході і є дуже відомими людьми – політиками чи колишніми політиками, яких підкуповує Росія, аби вони були агентами впливу”, – пояснив дисидент.

За його словами, цим меморіалом Путін прагне довести всьому світові в гібридній війні, що “українці недолугі та не є окремою нацією”.

“Що росіяни та українці – це “один народ”. Що українці антисеміти, націоналісти, фашисти, нацисти. І якщо йому вдасться побудувати цей музей, то мільйонам його відвідувачів показуватимуть, які погані українці. Причому на території України, в її столиці”, – наголосив Зісельс.

Він додав: навіть сам факт того, що росіяни роблять проєкт в Україні, погано для її іміджу. Адже тоді всім будуть натякати чи навіть прямо говорити: “мовляв, бачите, українці – ніхто, вони не змогли побудувати меморіал Бабиного Яру, а росіяни змогли”.

“Крім того, усе те “победобесие”, яке ми зараз бачимо в російській політиці, буде проходити через цей музей. Я в цьому не маю сумніву. Будуть просуватися меседжі, що це перемога совєтської влади над нацизмом. Бо вони інакше не можуть. Кажуть же – що б росіяни не робили, все одно виходить автомат Калашникова”, – підсумував Зісельс